امروز :
Skip to main content

آیت‌الله عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در تجمع ضد صهیونیستی که در محکومیت جنایات اخیر رژیم خونخوار صهیونیستی برگزار شد، سخنرانی کرد.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در تجمع پرشور مردم قزوین در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی ضمن تسلیت حادثه حمله تلخ و وحشیانه صهیونیست‌ها به بیمارستان المعمدانی در غزه اظهار کرد: خداوند در آیه 30 سوره فصلت می‌فرماید «إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلَائِكَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِي كُنْتُمْ تُوعَدُونَ»، یعنی (در حقيقت كسانى كه گفتند پروردگار ما خداست‏ سپس ايستادگى كردند فرشتگان بر آنان فرود مى‌‏آيند و مى‏ گويند هان بيم مداريد و غمين مباشيد و به بهشتى كه وعده يافته بوديد شاد باشيد).

وی ادامه داد: خداوند وعده داده به کسانی که در راه او استقامت می‌کنند نصرت و پیروزی عنایت می‌کند، در رابطه با دشمنان اسلام و یهودیان نیز خدای متعال فرموده ذلت بر پیشانی این قوم نقش بسته و هیچ گاه در طول سالیان رنگ عزت و سربلندی ندیده‌اند، امروز هم ان‌شاءالله بمیرند و یا از سرزمین‌های اشغالی اخراج شوند.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: این‌ها هر کجای دنیا بروند مورد نفرین، ننگ و تحقیر مردم آنجا هستند،  قرآن آن‌ها را معرفی کرده و در آیه 82 سوره مائده می‌فرماید «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُوا وَلَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُمْ مَوَدَّةً لِلَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ قَالُوا إِنَّا نَصَارَى ذَلِكَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّيسِينَ وَرُهْبَانًا وَأَنَّهُمْ لَا يَسْتَكْبِرُونَ»، یعنی (مسلماً يهوديان و كسانى را كه شرك ورزيده‏‌اند دشمن‏ترين مردم نسبت به مؤمنان خواهى يافت و قطعاً كسانى را كه گفتند ما نصرانى هستيم نزديك‌ترين مردم در دوستى با مؤمنان خواهى يافت زيرا برخى از آنان دانشمندان و رهبانانى‏‌اند كه تكبر نمى‌ورزند).

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: یهودیان خشن‌ترین، بیرحم‌ترین و قساوتمندترین موجودات انسان‌نما نسبت به مؤمنین هستند، مشرکان نیز همین گونه هستند، افرادی نظیر بایدن، هیئت حاکمه آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی که این جنایات را می‌بینند اما باز هم حامی این رژیم منحوس هستند، قرآن آن‌ها را هم در کنار یهودیان قرار می‌دهد و بدترین دشمنان ما معرفی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ما در مقابل دشمن چه وظیفه‌ای داریم؟ قرآن این وظیفه را برای ما مشخص کرده و در آیه 60 سوره انفال فرموده «و اَعِدّوا لَهُم مَااستَطَعتُم مِن قُوَّة»، یعنی (هر چه در توان دارید از نیرو و اسب های آماده بسیج کنید)، ما امروز از نظر قدرت و قوت تا حدودی به این آیه کریمه عمل کرده‌ایم و به همان اندازه کارمان پیش رفته و ان‌شاءالله بعد از این هم پیش می‌رود و هر روز از روز گذشته قوی‌تر خواهیم شد.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: خداوند در ادامه این آیه می‌فرماید کاری کنید که دشمنان در دلشان از شما وحشت و واهمه داشته باشند و نتوانند نسبت به شما جرأت و جسارت کنند، در این شرایط این‌ها نسخه‌های قرآنی ماست.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: اکنون ما مسلح شده‌ایم و از نظر قوت، موشک، تهدید و ارعاب دشمنان خدا کارهایی انجام شده و از این بابت شاکریم، درود بر ارواح شهدایی که در عرصه ساخت موشک و فناوری‌های نوین، قدرت و قوت را برای جامعه ما به ارمغان آوردند، روح این شهدا با ارواح ائمه (ع) محشور باشد.

وی یادآور شد: آن‌هایی که شرایط جهان اسلام و انسان‌های غیرتمند در کشورهای مختلف اسلامی را در ایران، یمن، افغانستان، پاکستان، فلسطین، لبنان، غزه، عراق، سوریه و همه بلاد اسلامی ساماندهی کردند، درود بر روح و روان بزرگانی مانند حاج قاسم سلیمانی می‌فرستیم که این استعداد و آمادگی را در مسلمانان ایجاد کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: قرآن آینده مسلمانان را روشن معرفی می‌کند و در آیه 39 سوره انفال می‌فرماید «وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّى لَا تَكُونَ فِتْنَةٌ»، یعنی (ای مؤمنان! با کافران بجنگید تا دیگر فتنه و فسادی نماند)، این فتنه که در قلب جهان اسلام است طبق فرموده امام (ره) غده سرطانی است که همه پیکر اسلام را رنجور می‌کند، این غده سرطانی باید برچیده شود، صهیونیست‌ها باید آنقدر کشته شوند که خودشان رفتن را ترجیح بدهند.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: در روایات پیش‌بینی شده که خیلی از این‌ها در دریا غرق می‌شوند، یعنی فرودگاه‌هایشان جواب نمی‌دهد که این‌ها بخواهند با هواپیما گورشان را گم کنند، بنابراین مجبور می‌شوند فرار کنند اما هر طرفی بروند در محاصره مسلمان‌ها هستند، بنابراین صهیونیست‌ها این را در خاطراتشان ثبت کنند که پیش‌بینی دین و روایات ما این است که بسیاری از این‌ها در دریا غرق خواهند شد.

وی بیان کرد: خدا صهیونیست‌ها را این طور تحقیر کرده است، همان خدایی که آن‌ها را تحقیر کرده، در آیه 141 سوره نساء می‌فرماید «لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكَافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلًا»، یعنی (خداوند هیچ گاه برای کافران نسبت به اهل ایمان راه تسلّط باز نخواهد نمود).

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: هرگز خدا سیطره و سلطه برای کافران علیه مؤمنین قرار نداده است، اگر سلطه پیدا کردند به این خاطر است که ما به دستورات قبلی عمل نکرده‌ایم، هفتاد و چند سال پیش که این جرثومه کثیف در سرزمین‌های مسلمانان لانه کرد، همان موقع باید با آن‌ها برخورد می‌شد، امروز شاهدیم به محض این‌که مسلمان‌ها به این‌ها حمله کردند، در پناهگاه‌هایشان خزیدند، فرار کردند و مقاومتی نکردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد: اکنون هم هیچ رمقی برای صهیونیست‌ها باقی نمانده است، این ناجوانمردی است که از آسمان بر سر کودکان و زنان بمب پرتاب کنند، این هنر، قدرت و عزت نیست اما خودشان هم به این نتیجه رسیده‌اند که اگر بخواهند از غزه که در جنوب سرزمین‌های اشغالی قرار دارد وارد جنگ شوند، از شمال یعنی از لبنان و کرانه باختری به آن‌ها هجمه‌های سنگین می‌شود و برای مسلمان‌ها فرصت پیروزی‌های بزرگ پیش می‌آید.

وی تصریح کرد: صهیونیست‌ها در شرایطی قرار گرفته‌اند که بین هیئت حاکمه اختلاف شدیدی وجود دارد و سران رژیم صهیونیستی نتانیاهو را تحقیر می‌کنند و به او توهین می‌کنند که تو چه غلطی کردی که ما را به این گرفتاری انداختی.

آیت‌الله عابدینی یادآور شد: امروز می‌بینیم سربازان رژیم صهیونیستی پا به فرار می‌گذارند و واهمه دارند که با مسلمان‌ها وارد جنگ شوند، افسرانشان نیز از طریق غزه یا هر جایی که بتوانند راه فرار در پیش می‌گیرند، سفارتخانه‌هایشان هم در دنیا مورد حمله مسلمانان غیرتمند قرار گرفته است، کشورهایی که تا دیروز نوکر آمریکا بودند، امروز دست رد به سینه رئیس‌جمهور آمریکا زدند و جرأت نکردند با او جلسه داشته باشند.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: قرآن به ما می‌گوید صهیونیست‌ها مالشان را خیلی دوست دارند و مال‌پرست‌اند، بنابراین باید حیفا که شهر تجاری آن‌هاست ویران شود، این صهیونیست‌ها را می‌ترساند، همچنین قرآن به ما می‌گوید آن‌ها جانشان را خیلی دوست دارند، قرآن از این طریق به ما کد داده و راهنمایی می‌کند و می‌گوید مالشان و جانشان را نشانه بگیرید، قرآن رمز پیروزی مسلمانان بر صهیونیست‌ها را از این طریق به ما نشان می‌دهد و ضعف‌های آنان را برای ما برملا می‌کند.

وی عنوان کرد: این شرایطی است که برای صهیونیست‌ها پیش آمده است، در تلویزیون شاهد بودیم یک طفل در غزه به طفل دیگری که در حال جان دادن بود یاد می‌داد چطور شهادتین بگوید، او هم لبانش می‌جنبید و شهادتین می‌گفت، صهیونیست‌ها در حمله اخیر به غزه کودکان زیادی را شهید کردند، به جز این حمله اخیر، از هفتاد و چند سال پیش تاکنون نیز بیش از 33 هزار کودک را به شهادت رسانده‌اند، تعداد خیلی زیادی از کودکان هم پدر و مادرشان شهید شده‌اند، خانه‌هایشان بر سرشان خراب شده و آواره گشته‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: صهیونیست‌ها در این ایام چقدر زن‌ها را به شهادت رسانده‌اند، چقدر خانه‌ها را خراب کرده‌اند، چقدر خانواده‌ها به صورت دسته جمعی به شهادت رسیده‌اند اما با این حال قرآن، آینده را روشن معرفی می‌کند و در آیه 139 سوره آل‌عمران می‌فرماید «وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِين»، یعنی (اگر مؤمنيد سستى مكنيد و غمگين مشويد كه شما برتريد).

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: خداوند به مسلمانان می‌فرماید سست نشوید و غمگین نباشید، آن کسی که سربلند است و آن کسی که می‌ماند شما هستید، آن کسی که سرافکنده است و گورش را گم خواهد کرد صهیونیست‌ها هستند.

وی تأکید کرد: خداوند به ما نیز در آیه 104 سوره نساء می‌فرماید «وَلَا تَهِنُوا فِي ابْتِغَاءِ الْقَوْمِ إِنْ تَكُونُوا تَأْلَمُونَ فَإِنَّهُمْ يَأْلَمُونَ كَمَا تَأْلَمُونَ وَتَرْجُونَ مِنَ اللَّهِ مَا لَا يَرْجُونَ وَكَانَ اللَّهُ عَلِيمًا حَكِيمًا»، یعنی (در تعقیب و جستجوی دشمن سستی نکنید. اگر شما در رویارویی با دشمن درد و رنج می‌بینید، آنان نیز چون شما درد و رنج می‌بینند، و شما چیزی را چون پیروزی و پاداش از خدا امید دارید که آنان امید ندارند؛ و خدا همواره دانا و حکیم است).

امام جمعه قزوین تصریح کرد: اگر دلتان به درد آمد، اگر مصیبت‌ها و سختی‌ها اشکتان را جاری کرد و حالتان را منقلب کرد، مبادا در تعقیب دشمن سست شوید، مبادا در شعارها، فعالیت‌ها و عزم جزم جهاد در راه خدا و در دفاع از مسلمانان کوتاه بیایید.

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: اگر دلتان به درد آمده، اگر ناراحت هستید و رنجور شده‌اید باعث نشود که سست شوید، بدانید که صهیونیست‌ها سختی‌های بدتری بر سرشان می‌ریزد، منتها شما یک فرقی با آن‌ها دارید، شما به خدا امیدوار هستید اما آن‌ها هیچ امیدی به هیچ‌کس ندارند.

وی تأکید کرد: همین بایدن که صهیونیست‌ها خود را به او بسته‌اند، با رسوایی سرنگون می‌شود و هیئت حاکمه آمریکا هم علیرغم همه خرفتی‌ها خواهند فهمید که وصل شدن به رژیم صهیونیستی برای آن‌ها نابودی، ذلت و خواری را به دنبال خواهد آورد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تصریح کرد: اینکه در نماز جمعه به ما گفته‌اند سوره جمعه و سوره منافقون را بخوانید، یعنی ما باید توجه کنیم که لازم است هر هفته به نماز جمعه بیاییم تا ببینیم صهیونیست‌ها در چه شرایطی هستند، بسیاری از آیات قرآن کریم راجع به یهودیان و فتنه‌های یهودیان است، ما باید این‌ها را یاد بگیریم و در همه شهرهای ما در خطبه‌های نماز جمعه تبیین شود، این را امروز بیشتر از هر زمان دیگری می‌فهمیم.

امام جمعه قزوین یادآور شد: منافقین خارجی، سران کشورهای خائن سرسپرده به اجانب و منافقین داخلی که اکنون دیگر سرافکنده‌اند و سرشان در لاک خودشان فرو رفته است، این‌ها را باید در سوره منافقون بشناسیم، ما باید عزممان را جزم کنیم تا مساجدمان دانشگاه تعالیم قرآنی، دشمن‌شناسی، شیطان‌شناسی، یهود شناسی، صهیونیست شناسی و استکبار شناسی باشد، این‌ها را جدی بگیریم.

وی اظهار کرد: حرکت‌های این چنینی که از صهیونیست‌های جنایتکار سر می‌زند، خروجی‌اش این است که طوفان الاقصی را پشتیبانی می‌کند، این حرکت‌ها به مبارزان خط مقدم دل و جرأت می‌دهد، این حرکت‌ها یعنی ای رهبر حکیم انقلاب اسلامی، ای فرمانده بزرگ جبهه مقاومت، ای فرمانده عزیز و مقتدر، ما همه سرباز تو هستیم، حال که هنوز فرمان نداده‌ای اما ما آماده‌ایم که در جبهه مقاومت هر جا که فرماندهان عزیز جبهه مقاومت با الهام از رهبری به ما بفرمایند، همه ما اعم از پیر، جوان، زن و مرد آماده حضور در میدان جنگ با صهیونیست‌های جنایتکار هستیم.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: این حرکت‌ها در شهرها و استان‌های مختلف کشور ما، کشورهای مسلمان و حتی کشورهای غیرمسلمان یک معنای واضح و پیام شفاف و جدی برای دشمن دارد، آن پیام این است که این ملت‌های به پا خاسته دارند یک رفراندوم جهانی را نشان می‌دهند، این رفراندوم رعدوبرقی است که پس از آن باران سیل‌آسا و سیل بنیان‌کن علیه صهیونیست‌ها با موشک‌ها و قوه قاهره مسلمانان جهان به راه خواهد افتاد.