امروز :
Skip to main content

اخبار و اطلاعیه ها

قرآن نقطه قوت اسلام و مسلمانان است / دشمنان از روی ناراحتی و عصبانیت به قرآن توهین می‌کنند / نماز جمعه شال همواره پرشور و با نشاط برگزار می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در مراسم معارفه امام جمعه جدید شهر شال گفت: قرآن نقطه قوت اسلام و مسلمانان است.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در مراسم معارفه امام جمعه جدید شهر شال اظهار کرد: خداوند در آیه 9 سوره…

در مراسمی پیش از نماز عبادی سیاسی جمعهٔ شهر شال، با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین، حجت‌الاسلام والمسلمین علی باقری به عنوان امام جمعه جدید شهر شال معرفی و از خدمات حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهاشم موسوی‌شالی امام جمعه پیشین این شهر، قدردانی شد.

بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز با عنوان «نماز، مدرسه، خانواده و معلمان آینده»، صبح امروز با پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی و حضور رییس جمهور، نماینده ولی فقیه در استان قزوین، وزیر کشور، رئیس ستاد اقامه نماز و جمعی دیگر از مسئولان در سالن غدیر وزارت کشور برگزار شد.

عکس ها: خبرگزاری ایرنا، ایکنا و مهر

مراسم عزاداری شهادت دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام هادی علیه‌السلام از سوی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین بعداز ظهر امروز در مسجد شیخ الاسلام قزوین برگزار شد. سخنران مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدشمس‌الدین موسوی‌شالی و کربلایی بهروز شهبازیان در سوگ امام علی‌النقی (ع) مدیحه سرایی کرد. آقای رضا کاشی با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و آقای عباس همتی با قرائت اشعاری از فضائل…

امام جمعه قزوین در جلسه هفتگی تفسیر قرآن کریم گفت: قرآن هدایت‌کننده‌ای که هیچگاه گمراه نمی‌کند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه تفسیر قرآن کریم که در روز یکشنبه، 11 دی ماه 1401 برگزار شد، اظهار کرد: پیامبر (ص) فرمودند برای خانه‌هایتان بهره‌ای از قرآن قرار دهید، خانه‌هایتان باید قرآنی باشد، خانه‌ای که قرآن در آن مطرح باشد این خانه با اهلش مأنوس و همراه می‌شود، این را زمانی می‌فهمیم که می‌بینیم…

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار دبیر مجمع ملی فعالان جمعیت کشور گفت: خداوند در مسئله ازدواج و فرزندآوری رزق انسان را تضمین کرده است.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین رسول ساکی، دبیر مجمع ملی فعالان جمعیت کشور اظهار کرد: اکنون موضوع جمعیت بسیار حائز اهمیت است و بایستی این حوزۀ مهم را دریابیم.

وی با بیان اینکه خداوند در مسئله ازدواج و فرزندآوری رزق انسان را تضمین ک…

آیت‌الله عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در سفر به شهر نرجه، با حضور در منزل شهید والامقام حبیب‌اله غلامی، با خانواده معظم این شهید دیدار و از پدر بزرگوار شهید عیادت کرد.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در این دیدار اظهار کرد: ما خدمت شما خانواده گرامی شهید آمدیم که هم ادای دین کنیم و هم به شما عرض کنیم که این فداکاری، رشادت و شهادت به گوش تمام استان و حتی تمام کشور می‌رسد، همه در…

امام جمعه قزوین از آقای جمشیدی جنگلبان استان قزوین که به عنوان جنگلبان نمونه کشوری انتخاب شده است، تقدیر کرد.
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار آقای مسعود جمشیدی جنگلبان نمونه کشوری که به دعوت دفتر امام جمعه قزوین صورت گرفت، اظهار کرد: موضوع محیط زیست و آب و هوای پاک از اهم مسائل زندگی برای همۀ مردم دنیا است و بایستی نگاه ویژه‌ای به این مهم داشته باشیم.

وی ادامه داد: بخشی از آلودگی شهر و محیط زن…

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در نشست ائمه جمعه استان گفت: ائمه جمعه در راستای تقویت جایگاه نماز جمعه هم‌افزایی داشته باشند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در نشست ائمه جمعه استان قزوین که در دفتر امام جمعه شهر نرجه برگزار شد، اظهار کرد: موضوعی که حتماً باید مطرح و رسانه‌ای شود، بحث تروریست نامیدن سپاه پاسداران از سوی دشمنان است، رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند دشمن در جنجال و هیاهویی که در ماه‌های…

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین باحضور در منزل حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدتقی بهبودی، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمحمد حسینی، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رضا بهرامی و حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی‌اصغر بیگدلی، از روحانیان معمر استان قزوین، با ایشان دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدتقی بهبودی

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمحمد حسینی

حجت‌الاسلام‌ والمسل…

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه تفسیر سوره جن گفت: جنّیان لشکریانی از سوی خداوند هستند که انسان آنها را نمی‌بیند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه هشتم تفسیر قرآن کریم (۴ دی‌ماه ۱۴۰۱)، به ادامه تفسیر سوره جن پرداخت و اظهار کرد: در جلسه گذشته 10 وجه مشترک بین انس و جن بیان شد که البته وجوه مشترکی بین این دو بیش از این موارد هستند.

وی ادامه داد: ما نمی‌خواهیم فقط معلوماتمان را راجع به جن…

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در جریان سفر به شهر مقدس قم با حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا بروجردی و حجت‌الاسلام والمسلمین نظرعلی بهرامی از علمای قزوینی مقیم قم دیدار و گفت‌وگو کرد.

منزل حجت‌الاسلام والمسلمین بروجردی

منزل حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی