امروز :
Skip to main content

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جلسه شورای اداری شهرستان قزوین گفت: انتخابات پرشور ضامن اقتدار ایران اسلامی است.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه شورای اداری شهرستان قزوین اظهار کرد: ایام نیمه خرداد را با همه حوادثی که سرنوشت مستضعفان عالم و مقاومت اسلامی را پایه‌گذاری کرد گرامی می‌داریم، همچنین شهادت شهدای خدمت و در رأس آن‌ها شهید آیت‌الله رئیسی، دکتر امیرعبداللهیان، آیت‌الله آل هاشم، استاندار محترم آذربایجان شرقی و دیگر همراهان آنان را گرامی می‌داریم.

وی ادامه داد: در این ایام بحث صرفه‌جویی در انرژی بسیار حائز اهمیت است، ما بحران آب و برق نداریم، بحران مدیریت این‌ها را داریم، بحران اطلاع‌رسانی صحیح و بجا را داریم، اینکه بتوانیم مردم را متوجه کنیم که بدانند شرایط چیست، این وظیفه همه ماست، حوزه‌های علمیه، امامان جمعه و جماعت نیز باید در کنار شما بسیج شوند و رسالت و وظیفه انسانی و ملی خود را به درستی در این حوزه انجام دهند.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: محوری‌ترین مسئله این جلسه، بحث انتخابات است، شما پیشکسوتان این عرصه بوده‌اید و با تجربه کار خود را به خوبی انجام داده‌اید و دوره‌های مختلفی را گذرانده‌اید، امروز هم آماده‌اید که پای‌کار باشید.  

انتخابات پرشور ضامن اقتدار ایران اسلامی

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: همه ما می‌دانیم انتخابات پرشور و با حضور حداکثری و با پسوند آگاهانه و هوشمندانه، زمینه‌ساز و ضامن اقتدار ایران اسلامی است، یعنی چنین انتخاباتی هم زمینه‌ای را فراهم می‌کند که در انظار جهانیان خوش بدرخشیم و هم ماندگاری عزت و اقتدار دولت شهید خدمت را ضمانت می‌کند، بنابراین همه ما برای حضور پرشور و آگاهانه مسئولیت داریم.

سلامت، مشارکت، امنیت و رقابت چهار رکن اصلی انتخابات

وی خاطرنشان کرد: نکته دیگری که دغدغه رهبر حکیم انقلاب و مطالبه جدی ایشان در خصوص انتخابات است، 4 رکن در انتخابات باید همواره مدنظر همه باشد، این 4 رکن شامل سلامت انتخابات، مشارکت حداکثری در انتخابات، امنیت انتخابات و رقابت در انتخابات است، خروجی همه این‌ها همان مشارکت حداکثری در انتخابات خواهد بود.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: یک جا ممکن است در بحث سلامت انتخابات، سلایق متفاوت باشد اما وظیفه ما صرفاً سلامت انتخابات است، ما باید با صداقت و امانت‌داری به سلامت انتخابات توجه داشته باشیم.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: امنیت انتخابات هم ۲ نوع شامل امانت‌داری و امنیت است، این دو باید با هم یکی شوند تا این مطلب کامل شود.

شهید رئیسی الگوی اخلاق انتخاباتی

وی یادآور شد: اخلاق انتخاباتی در نگرش شهید بزرگوار، آیت‌الله رئیسی، یک موقعیت ویژه پیدا کرد، یعنی اگر بخواهیم در رابطه با اخلاق انتخاباتی نظریه‌پردازی کنیم، باید بگوییم که در ایام انتخابات به این شهید بزرگوار تهمت کم سوادی زدند در حالی که ایشان مجتهد حوزه بود و دکترای دفاع شده دانشگاهی داشت، اما شهید رئیسی به دفاع از خود نپرداختند و با سکوت از این معنا گذشتند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: این مسئله به تنهایی ارتقای جایگاه اخلاق انتخاباتی را به همه ما یاد می‌دهد، ان‌شاءالله کسانی که قرار است در این دوره در عرصه فعالیت رقابتی به میدان بیایند، بیشتر به این معنا ملتزم باشند، ما هم در قسمت‌هایی که متعلق به ماست، باید اخلاق انتخاباتی را در حد اعلاء رعایت کنیم تا الگویی برای دنیا باشیم.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی فقط متعلق به ایران نیست، اگر متعلق به ایران بود خدا به پیغمبر ما نمی‌فرمود به مردم بگو من پیغمبر همه شما در هر جغرافیای زمانی و مکانی هستم، ما می‌خواهیم رسالت رسول خدا (ص) را دنبال کنیم، مقاومت اسلامی به معنای بازوی قدرتمند اجرایی رسالت جهانی پیامبر (ص) است، بنابراین انتخابات ما باید برای کشورهای اسلامی و همه دنیا الگوبخش باشد تا بتوانیم به دنیا بگوییم آن تمدنی که ما به دنبالش هستیم، انتخاباتش این گونه است.

وی بیان کرد: آمریکایی‌ها به‌دنبال یک نوع تمدن هستند، همه دنیا می‌بینند که این تمدن به معنای قتل‌عام کودکان و زنان، نسل‌کشی و بی‌رحمی به تمام عیار است، این‌ها کار حیوانات درنده را انجام می‌دهند، البته حتی حیوانات درنده هم واژه‌ای نیست که بتواند خیانت و جنایت وحشیانه آن‌ها را توجیه کند، بنابراین این یک نوع تمدن است.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: یک تمدن هم هست که امیرالمؤمنین (ع) برای جهانیان به ارمغان آورده و رسول خدا (ص) آن را پایه‌گذاری کرده است، این تمدنی است که جایگاه لطافت و تجلی اسماءالحسنی آن با حضرت فاطمه (س) شکل گرفته است، انبیاء و ائمه (ع) نیز پاسداران این تمدن بوده‌اند، ما می‌خواهیم چنین تمدنی را در انتخابات به خوبی نشان دهیم تا جهانیان ببینند که اسلام، قرآن، دین، انبیاء و ائمه اطهار (ع) چگونه رقابت‌های سیاسی را برای انتخاب مدیران برجسته کشورها و نظام‌ها می‌پسندند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد: قدردان اخلاق انتخاباتی آیت‌الله شهید رئیسی هستیم که به خوبی در حساس‌ترین شرایط از اخلاق انتخاباتی پاسداری کرد، هر چه دیگران گفتند ایشان بر اساس آیه 72 سوره فرقان رفتار کرد، خدای متعال در این آیه می‌فرماید «وَإِذَا مَرُّوا بِاللَّغْوِ مَرُّوا كِرَامًا»، یعنی (چون بر لغو بگذرند با بزرگوارى مى‏‌گذرند)، هر چه دیگران گفتند ایشان با کرامت انسانی از آن‌ها گذشت و انتقام‌جویانه عمل نکرد.

وی تصریح کرد: ما یک وظیفه شغلی و یک وظیفه دینی داریم، در حوزه انتخابات وظیفه شغلی برای هر کس مشخص است و ما باید به این وظایف تعهد داشته باشیم و دقیق عمل کنیم، شما سالم‌ترین نیروهایی هستید که در این عرصه قرار گرفته‌اید، یعنی جنس، روحیه و سلیقه‌تان با شهید خدمت سنجیده می‌شود و همه شما را فرزندان آن بزرگوار می‌دانند.

آیت‌الله عابدینی یادآور شد: وظیفه بعدی، وظیفه دینی و ایمانی ماست، ما باید مروّج انتخابات باسلامت، با امانت و امنیت، با رقابت، زمینه‌سازب رقابت جدی و مشارکت حداکثری باشیم، این خارج از وظیفه شغلی، بلکه وظیفه دینی، ایمانی، ملی و مملکتی ماست، امیدواریم همه شما در این زمینه‌ها سربلند باشید، ما هم از زحمات گذشته شما قدردانی می‌کنیم و برای شما دعا می‌کنیم نسبت به وظیفه سنگینی که این روزها دارید، موفق باشید.

در ابتدای این جلسه آقای طیب ملکی‌پور فرماندار شهرستان قزوین گزارشی از اقدامات انجام شده برای برگزاری انتخابات ارائه کرد.