امروز :
Skip to main content

نشست صمیمانه اساتید و کادر مدرسه علمیه شیخ‌الاسلام با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین برگزار شد.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در این نشست اظهار کرد: امیرالمؤمنین (ع) در نامه 53 نهج‌البلاغه فرمودند دین در دست برخی اشرار اسیر است، اشراری که از هواهای نفسانی تبعیت می‌کنند و به‌دنبال دنیایشان هستند؛ این مسئله را در ایام انتخابات بیشتر از زمان‌های دیگر می‌بینیم که دین ابزار دنیای آدم‌ها می‌شود، عزیزان دلسوزی چون شما که پای کار منویات آن حضرت هستید باید حساسیت‌های لازم انتخاباتی را داشته باشید.

وی ادامه داد: کاری کنید آن کسانی که به مجلس راه پیدا می‌کنند با پشتوانه آراء بسیار زیاد باشد، کسانی که حرف ما روی آن‌ها تأثیر دارد را ترغیب به مشارکت در انتخابات کنیم، با تبلیغات چهره به چهره کاری کنیم نفرات بیشتری را پای کار انتخابات بیاوریم، همچنین دقت لازم و بصیرت و آگاهی مورد نیاز را به مردم بدهیم که چطور یک انتخاب خوب داشته باشند و اصلح را شناسایی کنند.

امام جمعه قزوین قزوین عنوان کرد: بگردیم آدم‌های سالم و متدین را پیدا کنیم، به آدم‌های باصلابت نفس رأی بدهیم، آن کسانی که ایمان دارند و دلسوز نظام هستند و طبق همان چیزی که امیرالمؤمنین (ع) فرمودند از هوای نفس پیروی نمی‌کنند و به دنبال امیال دنیوی نیستند.

رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین خاطرنشان کرد: دشمن‌شناسی کار بسیار مهمی است، خیلی وقت‌ها ما از این مسئله غافلیم، خیلی وقت‌ها برخی‌ها جمله‌ای می‌گویند که گویا حرف دشمن را تکرار می‌کنند، برای مثال سیاه‌نمایی‌ها خیلی مضر است، رهبر حکیم انقلاب در دیدار روزهای اخیر با مردم عزیز تبریز فرمودند یکی از چیزهایی که ما در آن موفق نبوده‌ایم مبارزه با فساد بوده است، همچنین در اقتصاد، مسائل اجتماعی- اداری و در اجرای عدالت آن طور که باید موفق نبوده‌ایم اما در عین حال قدم‌های بسیار بزرگی در عرصه‌های مختلف برداشته شده است.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: ما باید خدا را شکر کنیم بخاطر دستاوردهایی که انقلاب داشته است اما دشمن شرایط ما را وارونه نشان می‌دهد، ما باید برای این سیاه‌نمایی‌های دشمن جواب داشته باشیم.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: امروز در دانشگاه‌ها در زمینه‌های مختلف علمی هر روز می‌شنویم اختراعاتی انجام شده است، حوزه‌های علمیه نیز باید در عرصه‌های مأموریتی خودشان و در علوم مختلف حوزوی یک قدم رو به جلو بردارند و تحولی ایجاد کنند، البته در حوزه علمیه در سطح کلان موفقیت‌های این چنینی زیاد داشته‌ایم اما باید ببینیم سهم قزوین از این موفقیت‌ها چقدر بوده است؟

وی یادآور شد: یکی از کارهای مهم حوزوی که رسالت جدی ماست، موضوع قرآن است که متأسفانه مهجور مانده است، البته استان قزوین در عرصه قرآن رتبه بسیار خوبی در کشور دارد، در باب عفاف و حجاب نیز استان ما جزو سه استان برتر در کشور است، در باب امر به معروف و نهی از منکر وضع ما در گذشته بسیار وخیم بود اما اکنون جزو 5-6 استان برتر کشور هستیم، در باب مهدویت و غدیر استان ما بسیار فعال است، در بحث ستاد جمعه نیز موقعیت بسیار خوبی داریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: ما در استان قزوین امامان جمعه فعال و قوی داریم و به‌صورت ماهیانه و مرتب جلسه برای ائمه جمعه استان برگزار می‌شود، بحث میز خدمت در نماز جمعه استان ما ویژگی‌هایی دارد که استان‌های دیگر ممکن است این ویژگی‌ها را نداشته باشند، در بحث مواسات نیز استان قزوین به مدد طلاب توانمندی که دارد بسیار فعال بوده است.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: برگزاری جلسات تفسیر قرآن و نهج‌البلاغه، حضور در مدارس و گفت‌وگو با دانش‌آموزان، دیدار با ادارات و احزاب و هیئات، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، بازدید از شرکت‌های تولیدی از دیگر فعالیت‌هایی است که انجام می‌شود.

وی بیان کرد: نیروهای انقلاب باید کنار هم جمع شوند، چرا که کار بسیار سنگین است، باید کاری کنیم نزد خدا و مردم شرمنده نشویم.

گفتنی است در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین عرفانی مدیر حوزه علمیه استان قزوین و حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی مدیر مدرسه علمیه شیخ‌الاسلام گزارشی از فعالیت‌های انجام شده ارائه کردند.