امروز :
Skip to main content

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: کودک‌کشی شیوه مستکبران است.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می شود، اظهار کرد: امام حسن عسکری (ع) فرمودند شما را به تقوای الهی سفارش می کنم، در دینتان پارسا باشید، مقید به دین باشید، دائم به حرام، حلال، پاکی، نجاست، حق، باطل و همه جهات دین دقت کنید، در راه خدا کوشش کنید و بی تفاوت نباشید.

وی ادامه داد: امروز شاهدیم که در غزه مردم را قتل عام می کنند، خانه ها را ویران می کنند، جای امنی برای مردم محروم و مستضعف در غزه باقی نگذاشته اند، البته پیش از این زیرِ شهر غزه پناهگاهی مانند یک شهر ساخته شده که مردم به ناچار در آنجا زندگی می کنند و تونل های بسیار طولانی در آنجا حفاری کرده اند که تبدیل به پناهگاه شده است.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: تنها پناهگاه کافی نیست، این مردم گرسنه می شوند، تشنه می شوند، نیاز به دارو دارند، صهیونیست های جنایتکار چیزی از زندگی برای این ها باقی نگذاشته اند، ما نباید نسبت به این مسائل بی تفاوت باشیم و هر چه می توانیم برای یاری آن ها از نظر مالی و حمایت همه جانبه اقدام کنیم، ملت و دولت دست به دست هم دهند و همت کنیم تا دردها و مصیبت های این مردم محروم و مظلوم کاهش پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: امام عسکری (ع) در ادامه فرمودند در بیان حقایق راستگو باشید، امروز شاهدیم که صهیونیست ها خلاف این هستند، جنایت های خود را به پای رزمندگان اسلام می نویسند، آمریکایی هم حرف های آنان را می زنند، منتها کارشان خیلی نادانانه و احمقانه است، به طوری که هر طفل کوچکی هم این دروغ ها را به خوبی می فهمد و آنقدر ضد و نقیض حرف زده اند که رسوا شده اند.

وی خاطرنشان کرد: حضرت در ادامه فرمودند هر کس به شما اعتماد کرد و امانتی را در اختیار شما قرار داد امانتش را ادا کنید، حتی اگر دشمن تان هم بود امانتش را به او برگردانید، خیلی وقت ها شکوه و شکایت پیش می آید که فلانی یک متاع را فروخت و پای عهد و پیمانش نماند، برای مثال در فروش خانه کلاهبرداری یا کلاه گذاری کرد، این ها چیزهایی است که برازنده جامعه دینی نیست.

آیت الله عابدینی تأکید کرد: امام (ع) در ادامه فرمودند سجده هایتان را طولانی کنید، ما باید سجده هایمان را جدی تر بگیریم، قرار نیست که فقط پیشانی ما به مهر برسد و برخیزیم، باید در سجده با خدا گفت و گو و مناجات کنیم، همچنین حضرت فرمودند با همسایگان خود رابطه خوب و حسنه داشته باشید، مغازه دار همسایه دارد، کسی که در خانه اش زندگی می کند همسایه دارد، کسی که در مجتمع زندگی می کند جمعی از همسایگان را دور خود دارد، در محیط کار همسایه داریم، در کشاورزی و زمین های زراعی و باغ ها همسایه داریم، هر کجا همسایه داریم هوادار او باشیم و حقوق او را رعایت کنیم.

خطیب نماز جمعه قزوین تصریح کرد: امیرالمؤمنین (ع) فرمودند آنقدر پیامبر (ص) راجع به همسایه سفارش کردند که ما گمان کردیم همسایه از همسایه ارث می برد، یعنی حضرت اینقدر روی رعایت حقوق همسایه تأکید داشتند.

وی یادآور شد: امام عسکری (ع) در ادامه فرمودند در تشییع جنازه های کسانی که حتی با شما اختلاف مذهبی دارند شرکت کنید، از بیمارانشان عیادت کنید و حقوقشان را رعایت کنید، عزیزانی هستند که ممکن است مذهب‌شان با ما فرق داشته باشد، ما باید احترامشان را نگه داریم، آن ها هم اگر از کشورهای دیگر به کشور ما آمده اند باید حقوق و قوانین کشور ما را رعایت کنند، یعنی باید متقابلاً هوای همدیگر را داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: اگر غیر از این باشیم سیره پیغمبر و آل پیغمبر را رعایت نکرده ایم، نباید به کسی ظلم کنیم و عرصه را بر او تنگ کنیم، آوارگی و دوری از وطن که برای اینان وجود دارد، اگر ما هم بخواهیم یک چیزی روی غم های آنان بگذاریم، این دور از جوانمردی، انصاف و مروت است، البته آن ها هم باید حواسشان را جمع کنند و حقوق مردم ما را رعایت کنند.

آیت الله عابدینی عنوان کرد: امام عسکری (ع) در ادامه فرمودند اگر کسی این مسائل را خوب رعایت کند دیگران می گویند این ها شیعه هستند که اینقدر آدم های خوبی هستند، وقتی دیگران می گویند این ها شیعه هستند، این ما را خوشحال می کند، بنابراین باید کاری کنیم که امام عسکری (ع) از ما خشنود باشند، قلب امام زمان (عج) و پیامبر (ص) از ما راضی باشد و در نهایت خدا هم از ما راضی باشد، چه چیزی از این بالاتر وجود دارد؟ این ها نسخه رضایت خداست که می تواند روزی ما بشود.

وی بیان کرد: امام عسکری (ع) در ادامه فرمود هر کجا هستید زینت ما باشید و آبروی ما را حفظ کنید، کاری نکنید که بگویند این ها که این کارهای زننده را انجام می دهند شیعه هستند، ما امامانی مانند امام عسکری (ع) داریم که راه را به ما نشان داده اند، بنابراین نباید از ما خلاف سر بزند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: حضرت در ادامه فرمودند هر محبتی را برای ما جلب کنید، در مورد هر بدی و زشتی هم کاری کنید که به ما نسبت پیدا نکند، هر خوبی که فکرش را کنید ما اهل آن خوبی هستیم و هر بدی که فکرش را بکنید از ساحت ما دور است و ما با آن میانه ای نداریم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تأکید کرد: ‌در پایان این حدیث شریف، امام عسکری (ع) فرمودند اگر چنین باشید من به شما سلام می کنم، یعنی امام (ع) به همه شیعیانی که آداب ائمه (ع) و آداب تقوا را رعایت می کنند، تا روز قیامت سلام خواهند کرد.

سالروز تأسیس سازمان ملل متحد

وی افزود: این روزها سالروز تأسیس سازمان ملل متحد است، سازمان ملل متحد و شورای امنیت پیشینه خوبی ندارند، هر وقت فلسطینی ها همت کردند تا سرزمین هایی که صهیونیست های غاصب با جنگ از آن ها گرفته اند را پس بگیرند، همان موقع این سازمان ملل و شورای امنیت اعلام آتش بس کرده است، هر وقت صهیونیست ها برای غصب سرزمین مسلمانان اقدام کردند، این ها سکوت کردند.

آیت الله عابدینی تصریح کرد: امیدواریم مجامع حقوقی و بین المللی به وظایف خود آشنا باشند، خلاف ها و ظلم های گذشته خود را جبران کنند و در آتش فتنه صهیونیست ها، موجودیت و اعتبار خود را به آتش نکشند.

سالروز قانون تبعیض نژادی کاپیتولاسیون

خطیب نماز جمعه قزوین یادآور شد: مناسبت دیگر اینکه در سالروز اعتراض و افشاگری حضرت امام خمینی (ره) علیه قانون تبعیض نژادی کاپیتولاسیون قرار داریم، اگر اکنون بخواهیم نقطه شروع موقعیت قدرت و آبرویی که مسلمانان در همه دنیا پیدا کرده اند را ببینیم، این نقطه شروع سخنرانی امام (ره) علیه قانون حیوانی و تبعیض نژادی کاپیتولاسیون بوده است و اکنون به جاهای خیلی خوبی رسیده ایم و ان شاءالله به جاهای خوب‌تر و پیروزی های بزرگ و به تعبیر رهبر حکیم انقلاب به فتح قله های بلند عزت و عظمت خواهیم رسید.

وی اظهار کرد:‌ رهبر حکیم انقلاب فرمودند واکنش در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در غزه جزو مسئولیت هایی است که پروردگار عالم بر عهده اندیشمندان گذاشته است، یعنی حوزه های علمیه، دانشگاه های کشور، محققین، پژوهشگران، سیاست مداران و همه باید در موضوع غزه رسالت جهاد تبیینی، آگاهی بخشیدن و بسیج مردم علیه ظلم صهیونیستی را به نحو احسن انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: اگر بخواهیم به همین فرمایش رهبر حکیم انقلاب عمل کنیم باید خدمت شما عرض کنم که نبرد بزرگ طوفان الاقصی چند نکته داشت، خدای متعال در آیه 179 سوره بقره فرمود «وَلَكُمْ فِي الْقِصَاصِ حَيَاةٌ يَا أُولِي الْأَلْبَابِ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ»، یعنی (ای عاقلان، حکم قصاص برای حفظ حیات شماست تا مگر از قتل یکدیگر بپرهیزید)، خداوند در این آیه فرمود در قصاص برای شما حیات است، امروز وقتی پای تلویزیون نشسته ایم و جنایات صهیونیست ها را می بینیم دل انسان می لرزد.

آیت الله عابدینی افزود: وقتی می بینیم مجاهدان اسلام، قدرت اسلام و موشک های برخاسته از لبنان و یا غزه صهیونیست ها را به درک واصل می کند، دلمان آرام می گیرد و این همان حیات است و قرآن هم تأکید می کند که باید قصاص گرفته شود.

مسلمانان باید از صهیونیست‌ها‌ انتقام سختی بگیرند

خطیب نماز جمعه قزوین با بیان اینکه مسلمانان باید از صهیونیست‌ها‌ انتقام سختی بگیرند، خاطرنشان کرد: این روزها جمعی از جوانان عراق به سمت کرانه باختری که مرزهای مشرف به سرزمین های اشغالی است، حرکت کرده اند و از همه دست اندرکاران و کشورهای اسلامی می خواهیم باید انتقام جدی از صهیونیست ها بگیریم.

وی عنوان کرد: در همین معنا خدای متعال فرمود بکشیدشان تا ریشه فتنه خشکیده شود، خدا می خواهد صهیونیست ها را با دستان شما نابود و خوار کند و این ها وعده های الهی است که شما بر آنها پیروز می شوید و قلبها و دلهای غمگین به خاطر مصیبت های کربلا آرامش پیدا می کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: خداوند می فرماید شما اگر نیروی اندکی هم باشید، بر نیروهای بسیار آنها نیز پیروز خواهید شد و خدا همراه صابران است.

کودک‌کشی شیوه مستکبارن

امام جمعه قزوین تصریح کرد: آه مظلومان آتش به جان صهیونیست ها خواهد انداخت که آنها را به نابودی می کشاند، کودک کشی از زمان فرعون به راه افتاد، یزید حضرت علی اصغر (ع) را به بیرحمانه به شهادت رساند و این کودک‌کشی شیوه مستکبران است. خدای متعال آه این مظلومان را شعله های آتش جهنمی می کند که هم در دنیا و هم در آخرت دودمان آنها را به آتش می کشد.

وی با اشاره به سفر بایدن به سرزمین های اشغالی گفت: شاید برخی ها گمان کنند که بایدن آمده تا به آنها روحیه بدهد اما حقیقتش این بود که به آن دیوانه یعنی نتانیاهو بگوید دست از دیوانگی بردار و این مسیر را ادامه نده و از جنگ زمین او را منصرف کرد چرا که می دانست اگر جلوتر برود کار برایشان سخت می شود.

باید جلوی دیوانگی نتانیاهو را گرفت و او را نابود کرد

آیت الله عابدینی خاطرنشان کرد: اگر صهیونیست ها زمینی حمله می کردند یقینه از هر سو به آنها حمله می شد و زمین گیر می شدند. امروز کار دشمن به جنون کشیده شده است و نباید ایستاد تا شاهد جنایت های بیشتر این دیوانه بود و باید هر چه زودتر جلوی او گرفته و نابودش کرد.

خطیب نماز جمعه قزوین اظهار کرد: ما همه مسلمانان دنیا حاضریم نتانیاهو را به قیمت ناچیز و یک موجود ضایعاتی از یهودی ها بخریم و برخی از اسرای آنها را آزاد کنیم. نتانیاهو برای یهودی‌ها جز ضایعات چیز دیگری ندارد و این را دولت صهیونیست ها نیز حاضر است بفروشد و خود یهودی ها نیز که این همه بیچارگی و بدبختی را تحمل می کنند حاضرند بفروشند.

وی افزود: برخی از اسرا را برای این موجود ضایعاتی می دهیم و برخی دیگر از اسرا را نیز با سران دیگر رژیم صهیونیستی جابجا می کنیم تا این رژیم به همین صورت از بین برود.

اثرگذاری سفرهای منطقه‌ای وزیر امور خارجه

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: سفرهای منطقه ای وزیر محترم امور خارجه با آن رفتار وزین به عنوان سیاستمداری پخته و ورزیده بسیار اثر گذار بوده است.

امام جمعه قزوین بیان کرد: بخاطر سفر ایشان به سوریه شرایط را ناامن کردند اما ایشان به صورت زمینی به سوریه سفر کردند و این سفرها در هماهنگ کردن کشورهای اسلامی بسیار مؤثر بود و به ایشان خدا قوت می گوییم.

وی یادآور شد: سالروز شهادت مظلومانه حاج آقا مصطفی خمینی فرزند امام راحل که زمینه های پیروزی انقلاب را فراهم کرد را گرامی می داریم و وفات حضرت فاطمه معصومه (س) را نیز گرامی می داریم که منشأ برکات بسیاری بودند.