امروز :
Skip to main content

امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: ماهواره نور 3 جایزه اخلاص و ایمان دانشمندان جوان و متخصص نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می شود، اظهار کرد: میلاد رسول اکرم (ص) و ولادت امام صادق (ع) را خدمت شما تبریک عرض می کنم و همه این تبریک ها را به محضر رهبر حکیم انقلاب اسلامی و همه تبریکات عالم را به محضر امام زمان (عج) تقدیم می کنیم.  

وی ادامه داد: روز میلاد پیامبر (ص) به عنوان روز اخلاق و مهرورزی نامیده شده است، پیغمبری که به فرموده خدای متعال رحمت للعالمین است، پیامبر (ص) برای همه عالم، نه فقط مسلمانان، رسول رحمت است.  

امام جمعه قزوین عنوان کرد: خداوند درباره پیامبر (ص) در آیه 4 سوره قلم فرمود «وَإِنَّكَ لَعَلَى خُلُقٍ عَظِيمٍ»، یعنی (و یقیناً تو بر بلندای سجایای اخلاقی عظیمی قرار داری)، خداوند در این آیه فرموده ای پیغمبر تو در اخلاق چقدر بزرگ و باعظمت هستی.  

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: همچنین خدای متعال در آیه 21 سوره احزاب به ما فرمود «لَقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ»، یعنی (قطعاً براى شما در اقتدا به رسول خدا سرمشقى نيكوست).  

وی خاطرنشان کرد: خداوند به پیامبر (ص) فرمود اخلاق تو باعظمت است، به ما هم فرمود اسوه، الگو و سرمشق زندگی شما رسول خداست، اخلاقتان را از او یاد بگیرید، علم حکمت را از او بیاموزید، اخلاق حسنه و مهربانی را از او فرا بگیرید، احترام به همسر و دختر را از او یاد بگیرید، آن زمان که برخی دختران خود را زنده به گور می کردند، پیامبر (ص) می آمد دست دختر خود را می بوسید، برای اینکه جایگاه معنوی زن را به جامعه انسانی آموزش دهد، خداوند به ما می فرماید احترام به همه کسانی که حتی با شما مخالف هستند را از پیامبر (ص) یاد بگیرید و استقلال و کرامت انسانی را از او بیاموزید.  

آیت الله عابدینی تاکید کرد: همین پیامبری که اخلاقشان اخلاق باعظمت است فرمودند من مبعوث شدم تا ارزش های اخلاقی و کرامت انسانی را به قله برسانم، حقیقتاً پیروان رسول اکرم (ص) در عالم سربلند هستند که معلم و پیشوایی این چنینی دارند که هر چه خوبی، افتخار و عظمت است آن حضرت برای ما به ارمغان آورده اند.

خطیب نماز جمعه قزوین تصریح کرد: مبادا کاری کنیم که قرآن و قرآن های ناطق یعنی ائمه (ع) مهجور باشند، یعنی مبادا از این ها فاصله بگیریم، خداوند می خواهد ما به این ها بپیوندیم و با آنان زندگی کنیم.  

وی یادآور شد: ولادت امام صادق (ع) را تبریک عرض می کنم، امام صادق (ع) فرمودند هر خانه ای که در آن قرآن قرائت شود و یاد خدا در آن خانه باشد برکت آن خانه زیاد می شود، فرشتگان خدا در آن خانه رفت و آمد می کنند، شیطان از آن خانه دور می شود، این خانه ای که در آن قرآن قرائت می شود برای اهل آسمان ها نورانی و درخشان است.  

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: این حدیث یعنی هر مسئله ای که پیش می آید ببینیم خانم و آقای خانه، دختر و پسر این خانه، پدربزرگ و مادربزرگ این خانه، حرفشان حرف خدا، دین، انصاف، عدالت، مهربانی و انسانیت است، چرا در برخی خانه ها دائم شاهد اختلاف، ترشرویی و بداخلاقی هستیم؟ برای این است که شیطان در آن خانه ها رفت و آمد می کند، اگر بخواهیم شیطان از این خانه دور شود، قرائت قرآن باید وارد منازل شود اما آن جایی که لبخند، مهربانی و احترام متقابل بین اهالی منزل است به دلیل حضور فرشته هاست.  

آیت الله عابدینی عنوان کرد: قرآن نور است و شیطان ظلمت و تاریکی است، وقتی نور بیاید دیگر ظلمت، تاریکی و بداخلاقی نمی ماند، این خانه قرآنی، خدایی، انسانی، عدالت و مهربانی برای اهل آسمان ها می درخشد، همان طور که ما زمینیان ستارگان درخشان را در آسمان می بینیم، اهل آسمان نیز این خانه را مانند ستاره درخشنده تماشا می کنند.

آیت‎الله عابدینی افزود: خانه ای که خبری از قرآن، نام و یاد خدا در آن نیست، انصاف، عدالت و مهربانی دیده نمی شود و بد زبانی و بد اخلاقی وجود دارد. حضرت فرمود در آن خانه برکت به حداقل می رسد و فرشتگان از آن خانه می روند و شیاطین در آن حاضر می شوند و کار خود را می کنند و نتیجه آن طلاق، حق کشی، ظلم و بداخلاقی و پرهیز از فرزندآوری می شود.

خطیب نماز جمعه قزوین با اشاره به سالروز هجرت امام خمینی (ره) از عراق به فرانسه، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) می خواستند ابتدا به کویت بروند اما حاکمیت کویت لیاقت پذیرش ایشان را نداشت و این خواست خدا بود که امام راحل به کشوری بروند که همه مردم دنیا او را ببینند و یک دوره تماشایی برای پیروزی انقلاب اسلامی شد.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) از آنجا پیامشان را به همه اهل عالم می رساندند و اعلامیه پشت اعلامیه صادر می شد و رهنمودهای امام به دست مردم می رسد و الحمدالله انقلاب اسلامی به پیروزی رسید. روح امام با انبیاء و اولیاء محشور باشد چرا که این همه خیر، رحمت، برکت، کرامت، استقلال و آزادگی به ارمغان آورد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره ره روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی گفت: امروز کودکان و نوجوانان فلسطینی بیشترین نقش را برای زنده نگه داشتن انقلاب مردم مظلوم فلسطین دارند و همه ملت فلسطین دخیل هستند و الحمدالله کم کم همه مردم مسلمان در کشورهای اسلامی همراهی خواهند کرد.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: در سال 1370 رهبر حکیم انقلاب اسلامی فرمودند نباید شک کرد که این شجره خبیثه (رژیم صهیونیستی) که ریشه ندارد بدون شک از بین خواهد رفت و سپس فرمودند از بین رفتن آن به همت جوانان فلسطینی بستگی دارد و هر چه همت خود را بیشتر کنند این نابودی زودتر اتفاق خواهد افتاد.

وی بیان کرد: باید دست این نوجوانان و جوانان را که در آن شرایط ظلم پای مبارزه هستند را بوسید، بسیاری از کودکان و نوجوانان در آن شرایط در زندان ها به سر می برند و بسیاری از آنهایی که در زندان نیستند با رژیم منحوس صهیونیستی در جنگ هستند و ما یقین داریم خیلی نخواهد کشید تا شاهد فروپاشی آن رژیم منحوس باشیم.

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: بزرگداشت سرداران بزرگ اسلام شهیدان فلاحی، فکوری، نامجو، کلاهدوز و جهان آرا که پیشکسوتان متفکر و جوانمرد نظام مقدس جمهوری اسلامی و عرصه دفاع را گرامی میداریم.

ماهواره نور 3 جایزه اخلاص و ایمان دانشمندان جوان نیروی هوافضای سپاه بود

خطیب نماز جمعه قزوین با اشاره به پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور 3 تأکید کرد: خدا را به خاطر این موفقیت سپاسگزاریم چرا که با پرتاپ این ماهواره باب جدیدی از دانش آن در کشور باز شد و جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در هوا و فضا و رصد اطلاعات بسیار ارتقا بخشید و زمینه پیشرفت و موفقیت را که ان شاءالله بزودی شاهد مراحل بعد و پرتاب های دیگر خواهیم بود، فراهم آورد.

وی اضافه کرد: واقعا باید به خاطر این عزت و دستاوردهای علمی و دفاعی خدا را شاکر باشیم که این پیشرفت ها برکات اسلام، خون شهدا، رهنمودهای امام راحل و رهبر حکیم انقلاب اسلامی هستیم. این دستاورد مهم جایزه اخلاص و ایمان دانشمندان متخصص و جوان نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران هستیم و به ملتمان و مستضعفان عالم تبریک عرض می کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: در منازعه بین آذربایجان و ارمنستان آن چه که برای ما بسیار مهم است، مرزهای بین المللی است که این مرزها بخواهد دستخوش تغییراتی از سوی همسایگان قرار بگیرند، این مرزها برای ما بسیار مهم است و رهبری فرمودند این مرزها به هیچ وجه نباید تغییر کند و این مرزها خط قرمز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: همچین نباید تروریست های تزریقی مانند داعشی ها از این فرصت استفاده کنند و به مرزهای کشور ما نزدیک شوند.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: این در حقیقت تهدیدی است برای آن هایی که نیت سوء دارند تا مبادا دست به کار خطرناکی بزنند، اگر هم در ذهن آلوده آمریکایی می آید که بیایند در این جاها حضور پیدا کنند، خوب است ما به آنان یادآوری کنیم شما مگر در عراق چه غلطی کردید، شما در یمن که جنگ نیابتی راه انداختید چه بهره ای بردید که اینجا می خواهید آن را تکرار کنید؟ در سوریه غیر از اینکه بساطتان برچیده شود چه دستاوردی داشتید؟ همین ها برای شما تجربه شود و دست به کارهای احمقانه نزنید، این پیام جمهوری اسلامی به آنانی است که نیت های متجاوزانه دارند.  

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: امروز روز آتش نشانی است، این روز را گرامی می داریم و به عزیزان عرصه ایمنی مردم که جان خود را برای سلامتی مردم به خطر می اندازند تبریک و خداقوت عرض می کنیم.  

وی خاطرنشان کرد: بزرگداشت شمس و شاگرد شیفته مکتب او مولوی را داریم، به آنان احترام می گذاریم و از معارف آنان که معمولاً برگرفته از معارف قرآنی و اهل بیتی است، استفاده کنیم.  

سالمندان عزیز برکت جامعه هستند

آیت الله عابدینی تأکید کرد: روز جهانی سالمندان را در پیش داریم، شاید خیلی جاها به سالمندان با این دیدگاه می نگرند که این ها کاری از دستشان بر نمی آید اما در نگاه رسول اکرم (ص)، ائمه (ع) و در نگاه یک مسلمان عاقل، فهمیده و بامعرفت، این سالمندان عزیز برکت جامعه هستند، خدا به وسیله آن ها به ما رحم می کند، ما باید دست و پای آنان را ببوسیم، به آن ها احترام بگذاریم و آن ها را مایه همه خوبی های زندگی به حساب بیاوریم.

خطیب نماز جمعه قزوین تصریح کرد: سالمندان یک فرصت هستند، این ها را قدر بدانیم، این ها باعث می شوند لطف و رحمت خدا شامل حال ما شود، خدا عزت، سربلندی و سلامتی آن ها را روز افزون قرار بدهد.   

وی یادآور شد: کم کم به روز نیروی انتظامی هم نزدیک می شویم، پیشاپیش این روز را به عزیزان حافظ امنیت تبریک می گوییم و به آنان احترام می گذاریم.  

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: در عراق یک آتش سوزی رخ داد که دل همه ما به درد آمد، ساختمان ها اگر محکم باشند به این راحتی روی سر مردم خراب نمی شوند، مسائل ایمنی باید رعایت شود، در یک ساختمان بسته جای آتش بازی نیست، عده زیادی در این حادثه مظلومانه جان خود را از دست دادند، به ملت مسلمان عراق تسلیت عرض می کنیم و خود را شریک درد آن ها می دانیم.  

آیت الله عابدینی عنوان کرد: شب گذشته در اخبار مطرح کردند که در یکی از استان ها 10 هزار خانه مسکن مهر را آماده کرده و تحویل متقاضیان می دادند، در سراسر کشور هر روز از این قبیل اتفاقات خوب رخ می دهد اما این آمار خیلی خوبی بود، در میان مسئولین گذشته کسی که مسئولیت تأمین مسکن مردم را داشت و چقدر هم برای مردم دردسر درست کرد، گفت مسکن مهر طرح مزخرفی است، افتخار می کنم حتی یک مسکن مهر را افتتاح نکرده ام.  

وی افزود: آن مسئول چنین می گفت اما مسئول فعلی آمده 10 هزار واحد مسکن مهر را افتتاح کرده و در اختیار متقاضیان قرار داده است، هر روز از این قبیل اخبار خوب را می شنویم، بنابراین باید فرق بین این دو مسئول را بدانیم و قدر خادمان حقیقی ملت را بشناسیم.