امروز :
Skip to main content

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین به ‌مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار از کتابخانه علامه رفیعی بازدید کرد.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در این بازدید که با همراهی آقای حسین براتی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانم فاطمه محمدبیگی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی انجام شد، اظهار کرد: شما خادمان کتاب، دانش، کتابخانه‌ها و کتابخوان‌ها هستید، به شما خداقوت می‌گوییم.

وی ادامه داد: بنده به خاطر دارم سال 52 همراه یکی از دوستان به منزل مرحوم آیت‌الله دکتر بهشتی رفتیم، دوست ما با تعدادی دیگر از دوستان خود، کتاب‌هایی که وارد بازار می‌شوند را مطالعه می‌کنند و آن‌ها را طبق معیارهایی ارزیابی می‌کردند و به آن‌ها نمره می‌دادند، برای مثال می‌گفتند این کتاب از نظر اثرگذاری و مفید بودن نمره نخست را دارد، یک کتاب در درجه دوم قرار دارد و یا خواندن یک کتاب را ممنوع اعلام می‌کردند.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: مرحوم آیت‌الله شهید بهشتی، شهید باهنر و بزرگان دیگر این سیستم را راه‌اندازی کرده بودند که از این طریق کتاب‌ها را به جامعه ایمانی مملکت معرفی می‌کردند، یعنی این طور به فکر نیروی انسانی و تربیت آدم‌ها بودند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: همچنین شهید بهشتی با شهید قدوسی دبیرستانی به نام دین و دانش در قم تأسیس کرده بودند، چون می‌دانستند که تربیت و تأثیرگذاری باید از کودکان، نوجوانان، کتاب و مدرسه آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز به‌صورت نرم‌افزاری هم امکان مطالعه وجود دارد که این سرعت کار را بالا می‌برد، همچنین این کار مطالعه، تحقیق و پژوهش را آسان می‌کند.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: اکنون که این نرم‌افزارها آمده خیلی سریع عصاره و چکیده مطالب را تحویل می‌دهند، تحولات بزرگی در این زمینه در راه است.

وی یادآور شد: امیدواریم همه دست به دست هم دهیم تا حال کتاب‌ها و کتابخانه‌ها بهتر شود.