امروز :
Skip to main content

آقای محسن رستمی سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با آیت‌الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار کرد.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار آقای محسن رستمی، سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان قزوین اظهار کرد: ما نیز در جمع شما عزیزان هم ایمان را می‌بینیم و هم دانش، تخصص و تجربه کاری را می‌بینیم، قیمت این‌ها خیلی بالاست، این‌ها در کنار هم معجزه خواهند کرد.

وی یادآور شد: نام اصلاح که به میان می‌آید، یک اصلاح همانی است که آمارها باید دستتان باشد که برای مثال کدام شرکت‌ها موفق هستند و کدام‌ها نیاز به حمایت دارند، کدام‌ها هستند که تاریخ مصرفشان گذشته و باید یک چاره‌جویی جدید برای آن‌ها کرد، این اشراف شما ارزشمند است، این یک اصلاح برای ابزار تولید است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: رهبر حکیم انقلاب برای شعار سال نفرموده‌اند افزایش تولید، بلکه از رشد تولید نام برده‌اند، برای اینکه رشد تولید باید کیفی باشد، یعنی افزایش تولید باید همراه با زیرساخت‌های ایجاد شده رقم بخورد.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: در صنعت یک اصلاح باید این‌گونه باشد که ببینیم کجاها می‌شود با حمایت از شرکت‌ها رفع مشکل کرد، برای مثال ممکن است یک مشکل اداری باعث کندیِ کار یک صاحب شرکت شده باشد، مجموعه شما باید اقدام کند تا این مشکل حل شود، چرا که اقدام شما نسبت به اقدام شخصی صاحب آن شرکت تأثیر چند برابری دارد.

وی بیان کرد: یک نوع اصلاح هم جلوگیری از فعالیت آدم‌های نااهل است، اکنون الحمدلله فضای استان ما نسبت به گذشته متفاوت‌تر و مناسب‌تر است اما در لایه‌های میانی نیاز به اصلاح وجود دارد.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: خدای متعال در آیه 5 سوره نساء می‌فرماید «وَلَا تُؤْتُوا السُّفَهَاءَ أَمْوَالَكُمُ الَّتِي جَعَلَ اللَّهُ لَكُمْ قِيَامًا وَارْزُقُوهُمْ فِيهَا وَاكْسُوهُمْ وَقُولُوا لَهُمْ قَوْلًا مَعْرُوفًا»، یعنی (و اموال خود را كه خداوند آن را وسيله قوام زندگى شما قرار داده به سفيهان مدهيد ولی از عوايد آن به ايشان بخورانيد و آنان را پوشاك دهيد و با آنان سخنى پسنديده بگوييد).

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد: خداوند در این آیه می‌فرماید مال خود را به دست سفیهان و دیوانگان نسپارید که مال شما قوام و ستون فقرات شماست.

وی تصریح کرد: یکی از شرکت‌های بزرگ قزوین که در گذشته چند هزار کارگر داشت، اکنون تبدیل به بیابان شده و فقط یک سوله از آن باقی مانده است، ثروت اگر به دست آدم‌های نااهل سپرده شود نتیجه‌ای جز این ندارد، یعنی نتیجه آن ویرانی، خرابی و نابودی می‌شود.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: باید دقت کنید این افرادی که کارخانه‌ها را تصاحب کرده‌اند شایسته این کار بوده‌اند یا با پارتی‌بازی به این نقطه رسیده‌اند.

وی عنوان کرد: حتی گاهی شنیده می‌شود صاحبان شرکت‌ها خودشان شرکت را به فرسودگی می‌کشانند تا فلان وام را بگیرند، یعنی در قبال این شرکت فقط سوءاستفاده می‌کنند، تنها چیزی که در فکر و ذهنشان نیست تولید و سرنوشت کارگران است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: شرکت‌هایی که نسبت به حقوق کارگرانشان دقت ندارند را باید پیگیری کرد، باید ارزش انسان‌ها، کرامت انسان‌ها و حقوق انسان‌ها برایمان قابل اهمیت باشد.

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: آیه 142 سوره اعراف که پیشتر ذکر شد، یک آیه اساسی و کلیدی است که در حوزه مسئولیتی شما خیلی به کار می‌آید، ان‌شاءالله با تجاربی که دارید و با پاک‌دستی بتوانید امانت‌ها را به اهلش برگردانید و در مسیر اصلاح امور گام بردارید.