امروز :
Skip to main content

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با آیت‌الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار امیر سرتیپ دوم حسین محمدشفیعی فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۱۶ زرهی، سردار رفیعی‌آتانی فرمانده سپاه صاحب الامر (عج)، سردار ابراهیمی فرمانده انتظامی، سردار افروزی فرمانده تیپ 82 صاحب‌الأمر (عج) و جمعی از نیروهای نظامی نیز حضور داشتند.

در این دیدار امیر سرتیپ دوم حسین محمدشفیعی فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۱۶ زرهی، سردار رفیعی‌آتانی فرمانده سپاه صاحب الامر (عج)، سردار ابراهیمی فرمانده انتظامی، سردار افروزی فرمانده تیپ 82 صاحب‌الأمر (عج) و جمعی از نیروهای نظامی نیز حضور داشتند.

گفتنی است امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی سخنران ویژه مراسم یوم‌الله 22 بهمن در قزوین بود.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در این دیدار اظهار کرد: سوره فجر پیوند عجیبی با انقلاب اسلامی دارد، کلمات قرآن یک معنای ظاهری و یک معنای باطنی دارند، ائمه ما علاوه بر معنای ظاهری، از معنای باطنی آیات هم خبر می‌دهند، البته معنای باطنی با معنای ظاهری منافاتی ندارد.

وی ادامه داد: برای مثال معنای ظاهری «والفجر» طلوع صبح است و خداوند در این آیه به هنگامه طلیعه فجر قسم خورده است، امام صادق (ع) برای معنای باطنی این آیه فرموده منظور از والفجر وجود نازنین امام زمان (عج) است که وقتی ظهور می‌کنند خورشید واقعی در آن هنگام طلوع می‌کند، این کاری که خورشید هر روز انجام می‌دهد خیلی در مقابل طلوع آن خورشید حقیقت مهم نیست.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: «ولیال عشر» یعنی قسم به شب‌های ده‌گانه، امام صادق (ع) فرمودند منظور از شب‌های ده‌گانه از امام حسن عسکری (ع) تا امام حسن مجتبی (ع) است، به این دلیل به این ائمه (ع) لیال عشر و شب‌های ده‌گانه گفته می‌شود که در دوران این امامان ظلم، ستم، زندان، سختی و مشقت زیادی وجود داشته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: امام صادق (ع) می‌فرماید منظور از «والشفع» امیرالمؤمنین (ع) و حضرت زهرا (س) هستند، منظور از «والوتر» نیز وجود نازنین پیامبر (ص) است.

وی خاطرنشان کرد: «واللیل اذا یسر» یعنی قسم به شب آن زمانی که می‌خواهد متصل به صبح شود، امام (ع) فرمود منظور از یسر دولت حبتر است، دولت حبتر به فجر و دولت امام زمان (عج) وصل می‌شود.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: دولت حبتر دولتی است که جریان پیدا می‌کند و ماندگاری دارد تا به دولت امام زمان (عج) وصل شود، مرحوم طریحی قوی‌ترین بیانگر لغات روایات هستند و کتاب مجمع‌البحرین ایشان تفسیر لغات سخت قرآن و روایات بوده و مورد استفاده بزرگان است، ایشان می‌فرماید دولت به معنای حاکمیت است، دولت حبتر قصیر المدت است، یعنی مدتش طولانی نیست، دولت حبتر می‌آید و به دولت امام زمان (عج) متصل می‌شود.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: ان‌شاءالله همه ما عاقبت‌بخیر باشیم و از انقلاب‌مان پاسداری و نگهداری کنیم و زمینه‌ساز ظهور منجی عالم بشریت باشیم، دست توانمند شما را قبل از اینکه ما لیاقت داشته باشیم و ببوسیم، امام خمینی (ره) بوسید، آن موقعی که عملیات فتح‌المبین را انجام دادید امام راحل فرمود من دست و بازوی رزمندگان اسلام را که دست خدا بالای آن است می‌بوسم و بر این بوسه افتخار می‌کنم.

وی یادآور شد: حضرت آیت‌الله جوادی آملی (حفظه‌الله) در همان زمان در یکی از سخنرانی‌هایشان این فرمایش امام (ره) را توضیح دادند و فرمودند امام (ره) یک عارف است، عارف دست آدم را نمی‌بوسد، امام (ره) فرموده دست خدا بالای دست شماست، یعنی تجلی دست خدا در دستان شما قابل مشاهده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: ان‌شاءالله خدا هر روز بر عزت، قدرت، توانمندی و رعب و وحشتی که در دل دشمنان می‌اندازید بیفزاید.

در ادامه این جلسه سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: کشوری که اداره آن به دست ولی‌فقیه باشد، بزن در رو در آن نیست، دشمن امروز می‌داند که اگر کوچک‌ترین خطایی انجام دهد جمهوری اسلامی ایران دیگر او را رها نخواهد کرد.