امروز :
Skip to main content

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در دیدار فرمانده و جمعی از کارکنان قرارگاه عملیاتی لشکر 16 زرهی گفت: عملیات تنبیهی علیه صهیونیست‌ها در تاریخ بی‌نظیر بود و از ارتش و سپاه برای رقم زدن این عملیات مهم قدردانی می‌کنیم.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار امیر محمدشفیعی، فرمانده و جمعی از کارکنان قرارگاه عملیاتی لشکر 16 زرهی قزوین که به مناسبت سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی و هفته ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، اظهار کرد: شما عزیزان بازوان توانمند و قدرتمند نیروهای مسلح هستید، پیروزی بسیار بزرگ و این وعده صادق و محقق شده یعنی عملیات تنبیهی که علیه صهیونیست‌ها اتفاق افتاد، در تاریخ بی‌سابقه بود.

وی ادامه داد: پیش از این تمام کشورهای قَدَر عربی به فرماندهی جمال عبدالناصر در مقابل اسرائیل نتوانستند کوچک‌ترین مقاومتی داشته باشند، ارتش‌های این کشورها ضربات سنگینی را خوردند، ضربه‌ای که صهیونیست‌ها در آن زمان به مجموعه کشورهای عربی وارد کردند آنقدر سنگین بود که هنوز هم ترس و وحشتش در دل سران کشورهای عربی (آن دسته از کشورهای عرب که به قرآن و دین اعتقاد ندارند) مانده است.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: امروز دیگر موقعیتی برای صهیونیست‌ها وجود ندارد اما آن دسته از کشورهای عربی هنوز هم از مترسک صهیونیست‌ها می‌ترسند.

عملیات تنبیهی علیه صهیونیست‌ها در تاریخ بی‌نظیر بود

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان اینکه عملیات تنبیهی علیه صهیونیست‌ها در تاریخ بی‌نظیر بود، اظهار کرد: پس از گذشت بیش از هفتاد و چند سال، این ضربه‌ای که در تاریخ بی‌نظیر بوده اتفاق افتاد و این جرأت، جسارت، کیاست و زیرکی دلیرمردان ما که از نظر قانونی تمام شرایط را فراهم کردند و رایزنی‌های وزارت خارجه اتفاق افتاد بسیار هوشمندانه بود که اکنون دهان همه قدرت‌ها بسته است.

وی خاطرنشان کرد: همه شیطان‌هایی که دنبال بهانه بودند و دلشان می‌خواست برای نجات نتانیاهو این جنگ را از سرزمین‌های اشغالی بیرون ببرند، اکنون دهانشان بسته است، بخاطر اینکه ما راه قانونی را رفته‌ایم و گفته‌ایم وقتی به کنسولگری ما حمله کرده‌اید، یعنی به خاک کشور ما حمله کرده‌اید، این حق قانونی ماست که از خودمان دفاع کنیم.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: بنده این موفقیت و پیروزی را به‌صورت ویژه خدمت شما عزیزان که پیشکسوت این معانی هستید تبریک عرض می‌کنم، ارتش جمهوری اسلامی ایران همراه با پاسداران عزیز و سرداران سپاه، همه با هم این افتخار بزرگ را آفریدند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: این عملیات تنبیهی آثار و برکات عجیبی دارد، یکی از برکاتش این است که مرزهای بین اختلافات دیرینه‌ای که وهابی‌ها و صهیونیست‌ها بین شیعه و سنی ایجا کرده بودند برچیده شد و همه این اختلافات گم شد، در ویدئوها می‌شنویم که اهل تسنن در تاریکی‌های غزه می‌گویند «لبیک یا حسین»، یا نام امیرالمؤمنین (ع) و نام رهبر حکیم انقلاب را به زبان می‌آورند.

وی یادآور شد: در حالی که سعودی‌ها و صهیونیست‌ها سالیان سال برنامه‌ریزی کرده‌ بودند که ما با این‌ها بجنگیم، یعنی یک جنگ دروغین درست کنند تا بتوانند دشمنی‌شان را علیه همه اسلام اعمال کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: در دنیا یک خیزش جهانی مثل یک رفراندوم علیه صهیونیست‌ها شکل گرفته بود اما طوری بود که ما به عنوان میزبان این حرکت، گویا ظاهراً غایب بودیم، با این عملیات معلوم شد این خیزش جهانی که در شرق و غرب عالم علیه صهیونیست‌ها اتفاق افتاده، ستاد فرماندهی این کار کجاست.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: مسلمانان تمام کشورها گویا به دنبال یک رهبر و مدیریت متمرکز بودند، این عملیات به همه دنیای اسلام نشان داد که این مدیریت متمرکز کجاست.

وی بیان کرد: در جامعه ما نیز این عملیات مانند باران رحمتی بود که همه مسائل اختلافی ما را کنار گذاشت، در خبرها که نگاه کنید، آدم‌هایی که به ظاهر خیلی از نظام فاصله گرفته بودند، به خاطر این عملیات نظام، رهبر حکیم انقلاب، ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران را تحسین می‌کنند، یعنی منافع مشترکمان ما را پای کار آورد و همدلی، محبت، اتحاد و انسجام بین آحاد مردم مستحکم شد.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: خدای متعال در آیه 7 سوره محمد می‌فرماید (ای کسانی که ایمان آورده‌اید، اگر خدا را یاری کنید یاریتان می‌کند و گام‌هایتان را استوار می‌دارد).

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تصریح کرد: این آیه تأکید دارد که اگر شما برای خدا کار کنید، خدا دستتان را می‌گیرد، مفهومش این است که اگر کار برای خدا نباشد، نزد خدا ارزش ندارد، خدا اصلاً به بزرگی و کوچکی کارها نگاه نمی‌کند، بلکه به ماهیت کارها نگاه می‌کند که خدایی هستند یا خیر.

وی تأکید کرد: اگر امثال شهید صیاد شیرازی شخصیت ویژه‌ای پیدا می‌کنند، بخاطر این است که کارهایشان خدایی است، این شهید برای نماز اول اهمیت ویژه‌ای قائل بودند، این آدم بخاطر اخلاصی که داشت، خدا روز به روز درجه او را بالا برد و به او عظمت بخشید.

آیت‌الله عابدینی یادآور شد: شهید صیاد شیرازی با دین، قرآن و دعا انس عجیبی داشتند، با علما و اساتید عرفان و معرفت ارتباط داشتند، همه این‌ها به ایشان عظمت بخشید.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: وقتی قیامت می‌شود به آدم‌ها درجه می‌دهند، در قیامت به آدم‌ها می‌گوید «اِقرأ و ارقأ»، «و ارقأ» از ریشه ارتقا و ترقی است، یعنی اگر می‌خواهید ارتقا پیدا کنید و درجه‌تان بالا برود قرآن بخوانید.

وی عنوان کرد: منظور این است که ببینیم در زندگی‌مان چند آیه قرآن روی ما اثر گذاشت، با چند آیه قرآن دلخوش بودیم، چند آیه قرآن اخلاقمان را خوش کرد، برای مثال بگوییم ما رفتارمان در خانه بد بود، فلان آیه به ما یاد داد نباید این طور باشیم و رفتارمان را تغییر دادیم، با برای مثال نسبت به پدر و مادرمان آن طور که باید وظیفه‌مان را انجام نمی‌دادیم، آیات مربوط به احترام به والدین روی ما اثر گذاشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: در قیامت می‌گویند هر آیه‌ای که در زندگی‌تان در دنیا نقش داشته است، همان آیه درجه‌تان را بالا می‌برد، آیه 7 سوره محمد نیز راجع به یاری‌کنندگان خداست، اگر در این دنیا خدا را یاری کردیم در قیامت همین آیه درجه ما می‌شود.

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: امثال حاج قاسم سلیمانی، صیاد شیرازی، حاج حسین همدانی و امثال شهید زاهدی که اخیراً به شهادت رسید و پایه این حرکت عظیم و حماسه بزرگ شدند، همه این عزیزان با آیه 7 سوره محمد در قیامت درجه معنوی می‌گیرند، چرا که در دنیا خدا را یاری کرده‌اند.

وی تأکید کرد: خدای متعال در آیه 7 سوره محمد می‌فرماید هر کس خدا را یاری کند، خدا هم او را یاری می‌کند، حال ببینیم اگر خدا ما را یاری کرد چه اتفاقی می‌افتد؟ خدای متعال پاسخ به این پرسش را در آیه 160 سوره آل‌عمران می‌دهد و می‌فرماید (اگر خدا شما را یاری کند هیچ کس بر شما غالب نخواهد شد و اگر دست از یاری شما بردارد چه کسی بعد از او شما را یاری خواهد کرد و مؤمنان باید تنها به خدا توکل کنند).

امام جمعه قزوین تصریح کرد: خدای متعال در این آیه می‌فرماید اگر خدا شما را یاری کند، هیچ کس نمی‌تواند بر شما مستولی باشد و دیگر دستی بالای دست شما نخواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین یادآور شد: خدای متعال در آیه 9 سوره احزاب می‌فرماید (ای کسانی که ایمان آورده‌اید، نعمت خدا را بر خود به یاد آرید که لشکرهایی به سوی شما درآمدند، پس بر سر آنان تندبادی و لشکرهایی که آن‌ها را نمی‌دیدند فرستادیم و خدا به آنچه می‌کنید همواره بیناست).

وی اظهار کرد: خدای متعال در این آیه می‌فرماید گاهی لشکر ما باد است، مانند طبس. این باد را که می‌بینیم اما خدا می‌گوید ما لشکریانی داریم که اندازه باد هم قابل رؤیت نیستند اما کار می‌کنند.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: آیا عملیات طوفان‌الاقصی 7 اکتبر را بدون فهم این آیات می‌تواند درک کرد؟ خدی متعال در آیه 5 سوره اسراء می‌فرماید (آنان برای کشتن، اسیر کردن و ربودن ثروت و اموالتان لا‌به‌لای خانه‌ها را به طور کامل و با دقت جستجو می‌کنند و یقیناً این وعده‌ای انجام‌شدنی است)، امروز تصاویری را می‌بینیم که مقامات صهیونیستی را با لباس خواب از خانه‌هایشان کشیده‌اند، این وعده صادق است و حتماً اجرایی می‌شود.

امام جمعه قزوین بیان کرد: امام (ع) درباره این وعده انجام‌شدنی می‌فرماید این‌هایی که این کار را می‌کنند اهل قم هستند، سه بار امام (ع) این جمله را تکرار می‌کند، اهل قم بودن یعنی این فکر، اندیشه و رهبری آن از قم و از مکتب اهل بیت (ع) برخاسته است، امام (ره) اهل قم بودند، یعنی شخصیت ایشان در قم شکل گرفته بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز نیز شخصیت مقاومت اسلامی را می‌بینیم که با قم و افکار امام (ره) ساخته شده و با افکار رهبر حکیم انقلاب رشد یافته و تربیت می‌شود و روز به روز قوت می‌گیرد.