امروز :
Skip to main content

ششمین نشست مسئولان فراجا با گروه‌های مرجع و اقشار تأثیرگذار استان قزوین با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین برگزار شد.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در ششمین نشست مسئولان فراجا با گروه‌های مرجع و اقشار تأثیرگذار استان قزوین، ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی و مبعث رسول گرامی اسلام (ص) اظهار کرد: شما به عنوان کسانی هستید که در افکار مردم، بیان حقایق دینی و حفاظت و حراست از جایگاه انقلاب شکوهمند اسلامی اثرگذارید.

وی ادامه داد: رهبر حکیم انقلاب اسلامی در دیدارهای اخیر خود از اهمیت خواص جامعه سخن به میان آورده‌اند، اثرگذاری، پاکدستی، بصیرت و بینایی افراد را در زمره خواص قرار می‌دهد، قبل از اینکه فتنه پا بگیرد این خواص هستند که توده‌های مردم را برای پدیده شوم فتنه و مقابله با آن آماده می‌کنند، خواص به معنای پیشکسوتان و پرچمداران هستند، خواص آن‌هایی هستند که در عرصه امر به معروف و نهی از منکر به موقع و حکیمانه فریادشان بلند است، یعنی آن‌هایی که در مقابل مفاسد مرد میدان هستند و جوانمردی، شجاعت و شهامت نه گفتن به هر فساد و مفسده‌ای را دارند.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: خواص یعنی آن‌هایی که فریبگر نیستند و فریب نمی‌خورند، این‌ها خواص و اثرگذارند، خواص یعنی کسانی که ویژگی‌های متقین را دارند که این ویژگی‌ها در قرآن و روایات آمده و در خطبه متقین نهج‌البلاغه نیز گفته شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: خواص به معنای اهل فکر و ذکر، اولو الالباب و اهل ولایت و امامت است، خواص یعنی کسانی که در جبهه‌های جنگ با حضور خود خواص بودنشان را ثابت کردند، خواص یعنی آن‌هایی که در تکاپوی انقلاب بودند، برای انقلاب زحمت کشیدند و دلسوزانه خوف و خطر را پذیرفتند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با خواص ما انتخاباتی که محصول و نتیجه‌اش انتخاب شایسته‌ترین‌هاست اتفاق بیفتد، خواص باید زمینه مشارکت حداکثری مردم را فراهم و مدیریت کنند.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: اگر حتی یک نفر از ما در انتخابات شرکت نکند دشمن خوشحال می‌شود و اگر یک نفر بیشتر در انتخابات شرکت کند دشمن ناراحت می‌شود، فرماندهان و بزرگان جنگ می‌گویند در ایام دفاع مقدس یک قانونی داشتیم، هر وقت در جبهه‌های جنگ راه را گم کردیم، نگاه می‌کردیم ببینیم دشمن کجا را می‌کوبد، آن جایی که دشمن می‌کوبید خط ما بود و نیروهای ما آنجا بودند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: امروز هم دشمنان انقلاب ما را می‌کوبند، امام (ره) و رهبر حکیم انقلاب را هدف گرفته‌اند و با مشارکت حداکثری مردم در انتخابات می‌جنگند.

وی یادآور شد: همان خدایی که خرمشهر را آزاد کرد، همان خدایی که انقلاب را به پیروزی رساند، همان خدایی که نفاق و نیرنگ را رسوا کرده و خواهد کرد، ان‌شاءالله دست ملت ایران را خواهد گرفت و در این امتحان بزرگ پیروز خواهد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: راهپیمایی بزرگ 22 بهمن نزدیک‌ترین امتحان بزرگ است، پس از آن نیز انتخابات بسیار حساس و مهم در این برهه از تاریخ است، هر چه در توان داریم برای حضور حداکثری و خلق یک حماسه به یاد ماندنی به کار بگیریم، ان‌شاءالله حماسه‌ای بیافرینیم که تحسین آن را از رهبر حکیم انقلاب و از امام زمان (عج) دریافت کنیم.