امروز :
Skip to main content

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در آئین تجلیل از فعالان اربعین حسینی (ع) استان گفت: اربعین رزمایش اقتدار امت اسلام است.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در آئین تجلیل از فعالان اربعین حسینی (ع) استان در سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: اربعین حسینی (ع) تمرینی است برای اینکه این مسیر به ظهور منجی عالم بشریت (عج) متصل شود و در این راستا باید تلاش کنیم ظهور را در عرصه اربعین زمینه‌سازی کنیم.

وی ادامه داد: اربعین رزمایش و همایش اقتدار امت اسلام است، هر کدام از ما صحنه‌های اربعین را که تماشا کرده‌ایم روحیاتمان بازسازی شده و قدرت معنوی‌مان به‌شدت افزایش پیدا کرده است، این از برکات اربعین است.


امام جمعه قزوین عنوان کرد: اربعین تفسیر این آیه از قرآن کریم است که خداوند فرمود «ما عندکم ینفد و ما عندالله باق»، یعنی یزیدیان با افکار پوچ و خامی که داشتند گم شدند اما امام حسین (ع) که بنده خدا بود و حرکتی خدایی داشت، باقی ماند و باقی خواهد ماند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: اربعین تفسیر کلام زینب کبری (س) است که فرمودند «ما رأیت الا جمیلا»، شیرینی اربعین و لذت‌های معنوی و ملکوتی این مسیر را هر کسی چشیده به خوبی مفهوم کلام حضرت زینب (س) را درک می‌کند که فرمود من جز زیبایی چیزی ندیدم.


وی خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س) شهادت را زیبا دید، فداکاری و ایثار را زیبا دید و آینده حرکت اباعبدالله الحسین (ع) را هم به زیبایی به تصویر کشید.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: اربعین راهی است که از هر شهر و روستایی شروع می‌شود و این جمعیت‌های انبوه به هم متصل می‌شوند، یعنی هر روستا مثل یک چشمه‌ای جمعیت خود را صادر می‌کند و این چشمه‌ها به هم می‌پیوندند و نهر و رود می‌شوند و سیل خروشان و اقیانوسی از جمعیت را تشکیل می‌دهند.


نماینده ولی فقیه در استان قزوین یادآور شد: اربعین یک عهد و پیمان است، هر کس به زیارت اربعین می‌رود با امام حسین (ع) عهد و پیمان می‌بندد و از این طریق به همه انبیا وصل می‌شود چون امام حسین (ع) وارث همه انبیاست و این را در زیارت وارث نیز می‌خوانیم.

گفتنی است در پایان این مراسم از فعالان اربعین حسینی (ع) استان قزوین تجلیل شد.