امروز :
Skip to main content

دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با آیت‌الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در این دیدار با بیان اینکه بنیاد شهید در سطح کلان و در استان قزوین نیازمند تحولات جدی است، اظهار کرد: علی‌رغم زحماتی که مسئولان گذشته‌ی بنیاد شهید کشیده‌اند اما نیاز است در راستای چشم‌انداز نظام و رهنمودهای امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب کارهای اساسی‌تری صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: خداوند جایگاه والایی برای شهدا در نظر گرفته است. قرآن می‌فرماید فرشتگان به شهدا می‌گویند به بهشت وارد شوید؛ یعنی حساب و کتاب و سختی‌هایی را که آدم‌های دیگر دارند، شهدا ندارد و مستقیم به بهشت وارد می‌شوند.

امام جمعه قزوین یادآور شد: خداوند فرموده شهید پس از شهادت و قبل از ورود به بهشت می‌گوید، خداوند برای من جبران کرد، من را بالا برد، به من عظمت بخشید و من را از مکرمین قرار داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: کرامت آن قدر مهم است که خداوند می‌فرماید همه آموزه‌های دینی که اصل آن‌ها عبادت است، به تقوا ختم می‌شود، بعد به تقوا که می‌رسد حرف از کرامت می‌شود، وقتی به شهید می‌رسد دیگر نمی‌گوید این اکرم و اهل کرامت است بلکه می‌گوید مکرمین است، یعنی کسی که خودش را به قله کرامت رسانده است.

جدیّت بیشتر در ثبت خاطرات شهدا
امام جمعه قزوین با تاکید بر ثبت جدی‌تر خاطرات پدران و مادران شهدا، بیان کرد: اخیراً کسانی از اهالی قلم در استان ما به میدان آمده‌اند و کارهای خوبی در زمینه ثبت خاطرات پدران و مادران شهدا انجام شده است اما این کار باید با سرعت بیشتری انجام شود.

در ابتدای این جلسه نیز دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور نیز به گزارشی از برنامه‌های سفر به استان قزوین پرداخت.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران، شرکت در جلسات دانشجویی، نشست با ایثارگران استان در قالب نشست با نخبگان و برگزاری میز خدمت، رسیدگی به مسائل معیشتی، بهداشتی و درمانی خانواده‌های شهدا و ایثارگران و سرکشی به پروژه‌های مربوط به بنیاد شهید را از جمله برنامه‌های خود در سفر به استان قزوین عنوان کرد.