امروز :
Skip to main content

 امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: ساخت موشک بالستیک فراصوت اقدامی مهم و راهبردی بود. 

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می شود، اظهار کرد: خداوند در آیه 203 سوره بقره فرموده تقوای الهی پیشه کنید، قرار است شما در پیشگاه خدا حاضر شوید، برای این معنا آمادگی داشته باشید، یعنی زمانی که ما از این دنیا می رویم، چه چیزی با خودمان می بریم؟ آیا می توانیم پول، ملک و ثروت با خودمان ببریم؟ خیر، فقط با یک کفن می رویم که آن هم پس از مدتی در خاک می پوسد. 

وی ادامه داد: آن چیزی که می توانیم با خودمان ببریم و کسی نمی تواند آن را از ما بگیرد، تقواست، حال اگر دستمان از تقوا خالی باشد چه کای می توانیم انجام دهیم و اگر خدا دست ما را نگیرد تکلیف ما چیست؟ 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: یکی از مناسبت های پیش رو سالگرد ارتحال مفسر بزرگ علامه طباطبایی (ره) است، این عالم بزرگ در تفسیر المیزان در رابطه با آیه 203 سوره بقره فرمودند تقوا به نتیجه نمی رسد و از معصیت کسی اجتناب نمی کند مگر اینکه آن شخص به روز قیامت اعتقاد داشته باشد. 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: اگر به روز قیامت باور نداشته باشیم دنبال معصیت می رویم، حرام می خوریم، ممکن است آبروی دیگران را ببریم، کسی که اعتقادی به قیامت ندارد اصلا به حلال و حرام اعتقادی ندارد. 

وی اضافه کرد: علامه طباطبایی (ره) فرمود کسانی که گمراه می شوند قیامت را فراموش کرده اند، آنها مشمول عذاب سخت می شوند، این معنا همان است که خدا فرمود موسی (ع) گفت من به خدا پناه می برم از هر متکبری که به روز قیامت ایمان ندارد، چنین آدمی شر است، دروغ می گوید، نفاق می ورزد، شرارت می کند، شهر را به آتش می کشد و هر جنایتی از او بر می آید. 

آیت الله عابدینی افزود: وقتی از شرِّ چنین کسی به خدا پناه بردیم، این آدم شرور دیگر هیچ غلطی نمی تواند بکند، بنابراین به خدا پناه می بریم از شرِّ کسی که به قیامت اعتقادی ندارد. 

خطیب نماز جمعه قزوین تأکید کرد: رحلت فیلسوف بزرگ و موثر در فرهنگ این ملت که به فرهنگ ما اعتلا بخشید را در پیش رو داریم، چقدر همه ما در تلویزیون از سخنرانی های مرحوم علامه جعفری (ره) بهره برده ایم، خداوند ایشان را رحمت کرده و با ائمه اطهار و اولیا محشور کند. 

وی با اشاره به سالگرد شهادت حاج حسن طهرانی مقدم گفت: در سالروز شهادت این مرد بزرگ که به پدر موشکی ایران معروف است قرار داریم، اکنون ما به خاطر فعالیت های مخلصانه و مومنانه آن شهید والامقام است که امنیت داریم و دشمنان نمی توانند هیچ غلطی علیه امنیت کشور ما انجام دهند، شهید طهرانی مقدم آیه «و اعدوا لهم مااستطعتم من قوه» را در عصر و زمانه ما تحت رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب به خوبی تحقق بخشید. 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین یادآور شد: در سالروز شهادت این عزیز گرانقدر ساخت موشک بالستیک فراصوت با قابلیت مانورپذیری، توان عبور از سامانه های پدافند دشمنان و شکستن رکورد سرعت اقدام بسیار مهم، راهبردی و ارزشمندی بود و از همه دست اندرکاران این مهم، قدردانی می کنیم. 

وی ادامه داد: این دستاورد مهم حاصل تلاش‌ها و خلوص نیت حاج حسن طهرانی‌مقدم و یاران آن شهید گرانقدر بود که موجب ارتقای امنیت کشور شد، ایشان بنای این بعد از قدرت نظامی برای کشور بود که امروز بسیار در امنیت کشور نقش محوری دارد. 

امام جمعه قزوین بیان کرد: شما ببینید اکنون آمریکایی ها چقدر از قدرت ما احساس وحشت می کنند و صهیونیست ها چقدر حواسشان را جمع می کنند. 

خطیب نماز جمعه قزوین خاطرنشان کرد: آدم های فریب خورده، مغرض و منافق که در گذشته شعار می دادند و می گفتند «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»، اکنون همان ها پای آمریکا، اسرائیل، عربستان و انگلیس را می بوسند تا آن ها کمکشان کنند تا بتوانند شرارت هایشان را در مملکت ما ادامه دهند. 

وی تاکید کرد: ما به آن ها می گوییم پیش از این چه غلطی کرده اید که اکنون بخواهید غلط جدیدی در مملکت ما بکنید؟ این مردم پای انقلاب و دین شان جان خود را گذاشته اند، عزیزترین فرزندانشان به شهادت رسیده اند، زحمت های بسیاری کشیده اند، از هیچ به قدرت بزرگ منطقه تبدیل شده اند، حالا شما چکار می خواهید بکنید؟ 

آیت الله عابدینی تصریح کرد: آن موقعی که ما دستمان خالی بود دشمن هیچ غلطی نتوانست بکند، آن زمان دشمن دستش پر بود و ما دستمان خالی بود، اکنون ما دستمان پر است، منافقین فقط دست گدایی شان را به سوی دشمنان اسلام دراز کرده اند، حال می خواهند چه غلطی کنند؟ 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را پیش رو داریم، حقیقتا ملت ما و مسلمان ها باید یک سر و گردن از همه ملت ها جلو باشند، برای اینکه خدای متعال فرموده «اقرا باسم ربک الذی خلق»، «ن والقلم و ما یسطرون»، این ها سرمایه های ما هستند و کشورهای غیر اسلامی چنین سرمایه هایی را ندارند. 

وی خاطرنشان کرد: کتاب یکی از ابزارهای مهم برای باسواد شدن است، فضای مجازی و دیجیتال هم مورد استفاده همه هست اما کتاب چیز دیگری است که باید قدر آن را دانست. 

وی خاطرنشان کرد: شهادت سرلشکر مهدی زین الداین، فرمانده لشکر 17 علی بن ابیطالب را هم پیش رو داریم، این شهید بزرگوار اسوه تقوا و معرفت بود و خانواده ایشان نیز در حوزه کتاب فعالیت و نقش مؤثری داشتند و آن شهید گرانقدر در چنین فضایی رشد کرد. 

خطیب نماز جمعه قزوین با تسلیت ارتحال آیت الله قبادی، تصریح کرد: هفته گذشته یکی از عالمان شهر ما که در قم زندگی می کردند به رحمت خدا رفتند، استاد فرهیخته ای که در منزلشان درس خارج داشتند، تولیدات علمی داشتند، شاگردان بسیاری تربیت کرده اند که بسیار متخلق هستند، ایشان در فرهنگ جامعه ما بسیار موثر بودند، ایشان در روستاهای سیستان و بلوچستان، مناطق دوردست کرمان، جیرفت و روستاهای فقیر و محروم به تبلیغ می رفتند. 

وی ادامه داد: ایشان در قم در یک منزل فوق‌العاده فقیرانه داشتند، امشب در مسجد سنجیده برای ایشان مراسمی برگزار خواهد شد، این عالم ربانی به گردن همه ما حق دارند زیرا خدوم ملت در معارف ایمانی، تربیتی و عرفانی بودند.