امروز :
Skip to main content

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار استاندار و معاونین با قدردانی از خدمات استانداری در دولت سیزدهم گفت: از تسامح در تغییر مدیران ناکارآمد پرهیز کنیم. 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار آقای اعلایی استاندار و معاونین ایشان که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و با تبریک هفته دولت اظهار کرد: ان‌شاءالله به گونه‌ای در مسیر خدمت‌رسانی به مردم گام برداریم که وقتی قیامت می‌شود دلخوش باشیم که در زمان مسئولیت توفیق خدمت به بندگان خدا و خدمت به دین و اقامه نماز را داشته‌ایم.

 امام جمعه قزوین عنوان کرد: توکل و اعتماد به خدا و استفاده از فرصت برکت بسیار حائز است، یک وقتی هست که ما می‌خواهیم یک کاری را انجام دهیم تردید داریم و می‌گوییم امکانات این کار وجود ندارد، نگاه امام خمینی (ره) این‌گونه بود که برای به سرانجام رساندن انقلاب چه امکاناتی در اختیار دارد، تنها به رسالت خود می‌اندیشید و با توکل و اعتماد به خدا رسالت الهی خود را پیش برد.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه باید با عزت و اقتدار در مقابل ابرقدرت‌ها ایستادگی کنیم، بیان کرد: اگر سر تسلیم در مقابل دشمن فرود بیاوریم خسارت‌های جبران‌ناپذیری به ما وارد می‌شد، خداوند در آیه 118 تا 120 آل‌عمران ویژگی‌های مستکبرانه صهیونیستی یهودی را بیان می‌کند، در این آیات خداوند می‌فرماید هر وقت یهودی‌ها در گفت‌وگو و مذاکره با شما به نتیجه نرسند و منافعشان تأمین نشود عصبانی می‌شوند، آن قدر عصبانی می‌شوند که از شدت عصبانیت انگشتان دست خود را می‌جوند. 

وی خاطرنشان کرد: خدای متعال وقتی به موسی (ع) گفت به سراغ فرعون برو، موسی برادرش هارون را با خود همراه کرد، اکنون نیز رئیس‌جمهور مانند موسی و استاندار هر استان مانند برادرانش هستند، موسی (ع) از طرف خدا به برادر خود گفت هر چه در امور می‌بینی اصلاح کن و امروز اصلاح امور یکی از نیازهای جامعه است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: برای مثال زمانی که می‌بینیم یک مسئولی شایسته مسئولیت نیست، سریع باید او را کنار بگذاریم، نباید اجازه دهیم بدبینی مردم ادامه پیدا کند و در این کار نبایستی مسامحه و مدارا در پیش گرفت. 

آیت‌الله عابدینی افزود: هر چه نگاه می‌کنیم می‌بینیم امام حسین(ع) در مسیر کربلا مدام در پی مرخص کردن آدم‌ها بود تا بهترین‌ها و مخلص‌ترین‌ها بمانند، حتی در مکه که بهترین مکان و زمان مناسب برای یارگیری بود زمانی که می‌خواستند حرکت کنند شرایطی گذاشتند برای کسانی که تصمیم داشتند با ایشان همراه شوند، فرمودند هر کس چنین شرایطی را دارد با ما همراه شود، همین امام حسین (ع) که با سخت‌گیری آدم‌ها را با خود همراه می‌کند یک جا می‌بینیم که به سراغ حربن‌یزید می‌رود، او را دعوت به همراهی می‌کند، او حرف امام حسین (ع) را درک نمی‌کند و بهانه می‌آورد، وقتی امام حرکت می‌کند او می‌گوید من اسبی دارم که آن را تقدیم شما می‌کنم، حضرت فرمودند من آن نیستم که گمراهان را یاران خود انتخاب کنم.

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: خدمات بسیار ارزشمندی در این ایام انجام شده و البته بسیاری از خدمات هست که شما نهالش را کاشته‌اید و آن را پرورش می‌دهید که ان‌شاءالله به زودی به ثمر خواهد نشست، برای مثال در موضوع کرونا اوضاع وحشتناک و وخیمی تحویل دولت سیزدهم شد اما با سرعت و شتاب کارها پیش رفت، خدا هم عنایت کرد و ورق برگشت، آن روزها آمار روزانه فوتی‌های کرونا در کشور بیش از هفتصد نفر بود که این آمار به صفر رسید، این‌ها بسیار ارزشمند است و لطف خداست. 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: کارهای بزرگی در این ایام انجام شده است، برای مثال موضوع آب شهر آبیک و همچنین امیدی که به شهرک‌های اطراف قزوین داده شده بسیار ارزشمند است، البته یک مسئله‌ای هم وجود دارد که برخی تأخیرها را باید تسریع کرد، این تأخیرها و تسامحات باعث نشود که مثل غباری جلوی چشم مردم گرفته شود و زمینه‌های ناباوری و بی‌اعتمادی مردم افزایش پیدا کند.

 

وی تأکید کرد: امید مردم در گذشته بسیار آسیب دیده است، به امیدها ضربه خورده است، جا دارد همه نقطه‌های آسیب خورده امید مردم شناسایی و جبران شود، یک وقت یک جاده‌ای 15 سال پیش باید درست می‌شده است اما بخاطر مسامحه‌کاری‌ها این قدر طولانی شده است، این نقاط آسیب دیده امید مردم شناسایی شود و به سراغ آن‌ها برویم، به مردم بگوییم ما این را جبران می‌کنیم، وقتی جبران کردیم ناامیدی‌ها تبدیل به امید می‌شوند، امید بزرگ‌ترین سرمایه‌ای است که همه ما باید برای افزایش این سرمایه در قلوب مردم بکوشیم. 

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: مردم این‌ها را درک می‌کنند و قدردان هستند، البته شیطنت‌های جدی نیز در این میان وجود دارد، در اوضاعی که شیطنت‌ها و تبلیغات رسانه‌ای اجانب و شیاطین و اهل نفاق وجود دارد، ان‌شاءالله خدا به شما قوت و برکت بدهد، مردم به شما اعتماد دارند، امیدواریم روز به روز این اعتماد بیشتر شود.

 

آقای محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین در ابتدای این دیدار اظهار کرد: عمده مدیران مستقر در جایگاه‌های خدمتی در سطح استان از افراد مؤمن، متدین، باانگیزه، توانمند و باتجربه هستند که در مسیر اجرای اهداف مورد انتظار مردم از استقرار دولت سیزدهم در حال نقش‌آفرینی هستند. 

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم یک تناسب معقول و منقطی از امکانات موجود با نیازهای واقعی و خواسته‌های مردم طبق اولویت‌های موجود داشته باشیم. 

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: در سطح ملی نیز به برکت تلاش‌های رئیس‌جمهور و هیئت دولت بارقه‌ای از امید و تحول شرایط در راستای تغییر به نفع مردم در اذهان روشن شده که امیدواریم طی ایام آتی کشور در شرایط مناسبت‌تری در حوزه‌های اقتصادی و توجه به مقولات اجتماعی، فرهنگی و ارتقای جایگاه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در سطوح اثرگذار بین‌المللی اتفاق بیفتد.